Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Program centrum

Program w centrum

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowieka. Z kolei w ramach cyklu „Obserwatorium idei: Inspiracje” zapraszamy na wykład mistrzowski światowej sławy fizyka, prof. Krzysztofa Meissnera. Pamiętajcie też, że jeszcze do 10 grudnia czekamy na zgłoszenia chórów, ośrodków i wolontariuszy do naszej akcji PoKolędzie JP2.

4.12 (poniedziałek) – premiera nowego odcinka podcastu z cyklu „Słuchając Drogi” w ramach Tygodnia Praw Człowieka. Marcin Nowak, gospodarz cyklu rozmawia z Joanną Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, którego misją jest poprawa jakości życia seniorów poprzez przeciwdziałanie ich izolacji i wyobcowaniu społecznemu.

5.12 (wtorek) godzina 18:00 – pokaz filmu „Na pełny etat”(2021), reż. Éric Gravel podczas wieczoru filmowego w ramach Tygodnia Praw Człowieka. Gościem wieczoru będzie Marek Szymaniak, reportażysta, autor książek: „Zapaść. Reportaże z mniejszych miast”, „Urobieni. Reportaże o pracy”.

Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, I p., Sala Kominkowa
Wstęp wolny

7.12 (czwartek) godzina 18:00 – pokaz filmu „Aida”(2020), reż. Jasmila Žbanić podczas wieczoru filmowego w ramach Tygodnia Praw Człowieka.

Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, Ip., Sala Kominkowa
Wstęp wolny

8.12 (piątek) godzina 18:00 – pokaz filmu „Prześwietlenie”(2022), reż. Cristian Mungiu podczas wieczoru filmowego w ramach Tygodnia Praw Człowieka. Gościem wieczoru będzie Elmira Abasbekowa z Fundacji dla Wolności, asystentka rodzin uchodźczych.

Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, I p., Sala Kominkowa
Wstęp wolny

8.12 (piątek) – premiera nowego odcinka podcastu z cyklu „Słuchając Drogi” w ramach Tygodnia Praw Człowieka. Porozzmawiamy z adwokatem dr. Tomaszem Snarskim, adwokatem specjalizującym się w zakresie prawa karnego, filozofii prawa oraz praw człowieka, który podkreśla, że „pracuje po to, by prawo służyło człowiekowi, nie odwrotnie”.

10.12 (niedziela) – ostatnia szansa, by zgłosić się zakończenie do wspólnego kolędowania w ramach akcji PoKolędzie.

14.12 (czwartek) godz. 18:00 – zapraszamy na wykład mistrzowski prof. Krzysztofa Meissnera w cyklu „Obserwatorium idei: Inspiracje”. Dyskusję po wykładzie poprowadzi Ignacy Dudkiewicz.

Szkoła Główna Handlowa, al. Niepodległości 162.
Wstęp wolny

Program stypendialny

1.12 (piątek) godz. 16:30 – Dzień Wolontariusza w Centrum Myśli Jana Pawła II Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, I p., Sala Kominkowa

11.12 (poniedziałek) godz. 18:00 – Gala Inaugurująca Program Stypendialny 2023/2024, Centrum Nauki Kopernik, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Centrum Konferencyjne

15.12 (piątek) godz. 17:00 – Inauguracja Studentów w Centrum Myśli Jana Pawła II

Opublikowano 30.11.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.