Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Pod Wspólnym Niebem

Letni Przegląd Filmowy

Plakat Pod wspólnym niebem 2022

Poznawaj kino na leżakach i z międzykulturowej perspektywy! Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem w formie kina plenerowego na dziedzińcu naszej kamienicy przy ul. Foksal 11 to unikalny w warszawskiej przestrzeni kulturalnej projekt integracji międzykulturowej poprzez sztukę filmową.

Bogaty, bezpłatny dla odbiorców, program, skupia się na prezentacji filmów obrazujących powody i skutki migracji oraz nakreśla współczesny krajobraz społeczno-kulturowy krajów z których wywodzą się warszawscy imigranci. Daje także możliwość tworzenia bezpiecznych form międzykulturowego spotkania. Takich, które zminimalizują niezwykle społecznie szkodliwy wpływ lęku wobec inności, poczucia alienacji i obcości.

Zobacz aktualną edycję przeglądu:

Poznawaj kino na leżakach i z międzykulturowej perspektywy! Już 12 lipca rusza II Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który trwać będzie aż do 6 września

Galeria

Opublikowano 19.05.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.