Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Pod Wspólnym Niebem

Letni Przegląd Filmowy

Plakat Pod wspólnym niebem 2022

Poznawaj kino na leżakach i z międzykulturowej perspektywy! Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem w formie kina plenerowego na dziedzińcu naszej kamienicy przy ul. Foksal 11 to unikalny w warszawskiej przestrzeni kulturalnej projekt integracji międzykulturowej poprzez sztukę filmową.

Bogaty, bezpłatny dla odbiorców, program, skupia się na prezentacji filmów obrazujących powody i skutki migracji oraz nakreśla współczesny krajobraz społeczno-kulturowy krajów z których wywodzą się warszawscy imigranci. Daje także możliwość tworzenia bezpiecznych form międzykulturowego spotkania. Takich, które zminimalizują niezwykle społecznie szkodliwy wpływ lęku wobec inności, poczucia alienacji i obcości.

Zobacz aktualną edycję przeglądu:

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.

Galeria

Opublikowano 19.05.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.