Moment umierania może być piękny

Podcast „Słuchając drogi”

Grafika ze zdjęciem kobiety oraz napisem Moment umierania może być piękny

Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania. Przy odchodzeniu drugiej osoby można zadbać o bliskość, akceptację, a nawet chwile szczęścia. Co więcej, śmierć może pomóc nam zatrzymać się, docenić to, co już przeżyliśmy i bardziej cieszyć się życiem.


W takim razie, jak pomóc drugiemu człowiekowi w odchodzeniu? Jak zadbać o relację, a jak o komunikację w tych trudnych chwilach? I czy umierać można dobrze? Zastanowimy się, czym jest śmierć z perspektywy opieki paliatywnej. Przyjrzymy się idei, kondycji, trudnościom i potrzebom takiej opieki. Porozmawiamy także o konferencji Empatia a umieranie śmierć, której celem jest poprawa medycyny paliatywnej.

Zapraszamy do rozmowy z dr n. med. Agatą Malendą – lekarką hospicyjną związaną z Fundacją Hospicjum Onkologiczne w podwarszawskich Bramkach, specjalistką chorób wewnętrznych oraz hematologii. Członkini Instytutu Dobrej Śmierci. Inicjatorka cyklu konferencji pt: „Empatia a umieranie i śmierć” współorganizowanych z Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie.


Zapraszamy do rozmowy. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi    

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje, zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

Posłuchaj

Jak pomóc drugiemu człowiekowi w odchodzeniu? Jak zadbać o relację, a jak o komunikację w tych trudnych chwilach? I czy umierać można dobrze?

Opublikowano 30.03.2024

ZOBACZ RÓWNIEŻ

W ramach „Weekendu Seniora z Kulturą” oraz projektu „Warszawa – miasto religii” zapraszamy 6 października na spacer „Grzybów i Muranów nie tylko żydowski”.
Październik z Centrum Myśli Jana Pawła II upłynie pod znakiem wielowyznaniowych spacerów, spotkań Pod Wspólnym Dachem, koncertu i debat.
Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka podcastu z cyklu „Słuchając drogi”. Gościem odcinka jest Alicja Borkowska z Fundacji Strefa Wolnosłowa.
Projekt „Pod Wspólnym Dachem” to seans filmowy, warsztaty międzykulturowe i wspólny stół w Górze Kalwarii i Podkowie Leśnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.