Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

O CENTRUM

Centrum Myśli Jana Pawła II

Centrum Myśli Jana Pawła II to instytucja kultury miasta stołecznego Warszawy, w której podejmowane są pytania o kondycję etyczną człowieka w odniesieniu do uniwersalnych wartości: dobra, prawdy i piękna, a także wolności, solidarności i dialogu. Centrum to miejsce, w którym kreowana jest przestrzeń współpracy między środowiskami naukowymi i artystycznymi oraz międzyreligijnymi ponad podziałami kulturowymi i ideologicznymi. Działamy w obszarach kultury i edukacji oraz budowania zaangażowanego i odpowiedzialnego społeczeństwa. Programowo Centrum Myśli Jana Pawła II korzysta z intelektualnego, duchowego i kulturowego dziedzictwa Karola Wojtyły – Jana Pawła II, wskazując na jego uniwersalny wymiar.

Co roku organizujemy: interdyscyplinarny Festiwal „Nowe Epifanie”, konfrontujący tradycję wielkopostną z nowoczesnymi formami artystycznego wyrazu oraz międzykulturowy Festiwal „Muzyka Pokoju – Muzyka”, który tworzy mosty pomiędzy różnorodnymi wrażliwościami, łącząc to, co świeckie i święte w muzyce.

Jako operator Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, wspieramy rozwój młodych, utalentowanych osób, które w przyszłości będą kształtować naszą rzeczywistość społeczną
i kulturalną.

Propagując ideę wolontariatu, umacniamy postawy obywatelskie w oparciu o potrzebę solidarności i odpowiedzialności za dobro wspólne.

Multimedialny portal JP2online.pl – stanowi pierwsze w Polsce i na świecie, kompleksowe źródło wiedzy o papieżu i jego dziedzictwie.

Zdjęcie kamienicy przy ulicy Foksal 11. Kamienica sfotografowana podczas Nocy muzeów, jest podświetlona kolorem fioletowym, na balkonie widać trio dające koncert. Zdjęcie jest klimatyczne i ma podkreślać życie w kamienicy poprzez uchwycone wydarzenie artystyczne.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.