„Słuchając drogi” – podcasty Centrum Myśli Jana Pawła II

Jesteśmy różni, ale łączy nas to, że jesteśmy w drodze. „Słuchając drogi” to audycja dla wszystkich, którzy są ciekawi drugiego człowieka, świata i idei, które mogą pomóc nam żyć z sensem. Nazywam się Marcin Nowak i zapraszam Was serdecznie, abyście wyruszyli ze mną na spotkanie. Zapraszam do „Słuchając drogi” – podcastów Centrum Myśli Jana Pawła II.

Tematem najnowszej audycji jest zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Razem z naszą rozmówczynią – Agnieszką Czusz-Sudoł, doktorem psychologii oraz psychoterapeutką pracującą na co dzień w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra – zaglądamy za maski, które zakładają dzieci i młodzież

Rozmawiamy także o problemach, z którymi obecnie najczęściej mierzą się najmłodsi, a także o  różnicach między depresją u młodych, a depresją u dorosłych. Zastanawiamy się, z czego biorą się te problemy, jak je rozpoznać, jak możemy pomóc oraz jak rozmawiać z młodymi ludźmi o depresji i kryzysach psychicznych.

Moja rozmówczyni podkreśla – Świat dorosłych i świat dzieci i młodzieży się różni. Należy traktować problemy młodych ludzi poważnie.

Zapraszam do rozmowy. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszam do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

Dodano: