Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Słuchając drogi” – podcasty Centrum Myśli Jana Pawła II

Jesteśmy różni, ale łączy nas to, że jesteśmy w drodze. „Słuchając drogi” to audycja dla wszystkich, którzy są ciekawi drugiego człowieka, świata i idei, które mogą pomóc nam żyć z sensem. Nazywam się Marcin Nowak i zapraszam Was serdecznie, abyście wyruszyli ze mną na spotkanie. Zapraszam do „Słuchając drogi” – podcastów Centrum Myśli Jana Pawła II.

Zachęcamy do wysłuchania nowego odcinka podcastu „Słuchając drogi”!

W najnowszej odcinku, wraz z ojcem Tomaszem Francem OP, porozmawiamy o psychologicznym i duchowym wymiarze przebaczenia. Podczas spotkania będziemy próbować poszukać odpowiedzi na pytania o:

  • akceptacji i wybaczeniu samemu sobie,
  • skutkach braku wybaczenia,
  • odzyskiwaniu kontroli nad swoim życiem, mimo doznanych krzywd.

Dowiemy się także:

  • jak rozpoznać w sobie gotowość do przebaczenia?
  • z jakich etapów powinno składać się przebaczenie?
  • czy możemy dokonać tego sami, czy niezbędna jest pomoc?

Rozmówca Marcina Nowaka, Tomasz Franc jest dominikaninem, magistrem psychologii UAM, psychologiem, certyfikowanym psychoterapeutą Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Wcześniej koordynator Dominikańskiego Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach… Psychoterapeuta w Oddziale Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic.

Zapraszamy do rozmowy w naszej podcastowej grupie Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi 

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszamy do kontaktu z Marcinem Nowakiem, autorem podcastu: mnowak@centrumjp2.pl

Opublikowano 16.09.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 5 czerwca odbędzie się zamknięta debata ekspercka poświęcona rozumieniu sprawczości politycznej.
Wykorzystajcie nadchodzący czas na zapoznanie się z kryteriami przyznawania stypendiów. W tym miesiącu zapraszamy także na koncert naszego Chóru, wykłady oraz Dzień Stypendysty.
Poznawaj kino na leżakach i z międzykulturowej perspektywy! To unikalny w warszawskiej przestrzeni projekt integracji międzykulturowej poprzez sztukę filmową.
Festiwal Muzyka Pokoju Muzyka Wiary to przestrzeń dla twórców, którzy są otwarci na tradycje różnych kultur i religii. Obejmuje on koncerty i spotkania poświęcone wielokulturowości, tolerancji i wolności.