Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wielowyznaniowa Warszawa

Zdjęcie przedstawiające grupę osób różnych wyznań.

Centrum Myśli Jana Pawła II wspiera współpracę m.st. Warszawy z organizacjami wyznaniowymi różnych religii i denominacji. Co roku organizujemy spotkanie przedstawicieli mniejszości religijnych z Prezydentem m.st. Warszawy. W ramach tych spotkań podejmowane są wieloreligijne inicjatywy, takie jak apel o wsparcie dla potrzebujących i miejska zbiórka przeprowadzona w roku 2021. Wspieramy także Gabinet Prezydenta m.st. Warszawy w codziennych relacjach z mniejszościami wyznaniowymi.

W 2022 roku wspólnie z m.st. Warszawa opublikowaliśmy informator o mniejszościach religijnych: „Warszawa wielu wyznań”. Informator ma na celu przybliżenie nie tylko urzędnikom, lecz także lekarzom w miejskich szpitalach oraz mieszkańcom, zwyczajów mniejszości wyznaniowych, ich kultury, świąt, regulacji wyznaniowych i prawnych. Działania Centrum Myśli Jana Pawła II mają na celu wzmocnienie integracji oraz pokazanie potencjału, jaki posiadają mieszkańcy stolicy z różnym zapleczem kulturowym i religijnym.  

Przeczytaj

Informator o religiach i wyznaniach mieszkańców Warszawy dla pracowników miejskich instytucji publicznych.

Opublikowano 17.05.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.