Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wielowyznaniowa Warszawa

Zdjęcie przedstawiające grupę osób różnych wyznań.

Centrum Myśli Jana Pawła II wspiera współpracę m.st. Warszawy z organizacjami wyznaniowymi różnych religii i denominacji. Co roku organizujemy spotkanie przedstawicieli mniejszości religijnych z Prezydentem m.st. Warszawy. W ramach tych spotkań podejmowane są wieloreligijne inicjatywy, takie jak apel o wsparcie dla potrzebujących i miejska zbiórka przeprowadzona w roku 2021. Wspieramy także Gabinet Prezydenta m.st. Warszawy w codziennych relacjach z mniejszościami wyznaniowymi.

W 2022 roku wspólnie z m.st. Warszawa opublikowaliśmy informator o mniejszościach religijnych: „Warszawa wielu wyznań”. Informator ma na celu przybliżenie nie tylko urzędnikom, lecz także lekarzom w miejskich szpitalach oraz mieszkańcom, zwyczajów mniejszości wyznaniowych, ich kultury, świąt, regulacji wyznaniowych i prawnych. Działania Centrum Myśli Jana Pawła II mają na celu wzmocnienie integracji oraz pokazanie potencjału, jaki posiadają mieszkańcy stolicy z różnym zapleczem kulturowym i religijnym.  

Przeczytaj

Informator o religiach i wyznaniach mieszkańców Warszawy dla pracowników miejskich instytucji publicznych.

Opublikowano 17.05.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.