Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

CHÓR CENTRUM MYŚLI JANA PAWŁA II

Zdjęcie chóru Centrum Myśli Jana Pawła II

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II powstał w 2005 roku. Zespół pragnie poprzez muzykę inspirować swoich słuchaczy do poszukiwania „nowych epifanii piękna”, o których Jan Paweł II pisał w Liście do artystów.

Chór specjalizuje się w wykonawstwie współczesnej muzyki sakralnej – trzon repertuarowy zespołu stanowią chóralne dzieła twórców młodego pokolenia. Zespół dokonał m.in. prawykonań utworów nagrodzonych w Konkursie Kompozytorskim JP2.

Chór wspiera swoim uczestnictwem liczne wydarzenia kulturalne i artystyczne. Rokrocznie uczestniczy w Festiwalu Nowe Epifanie – w 2019 roku chór był inicjatorem koncertu Gloria Patri w Świątyni Opatrzności Bożej z udziałem 11 chórów warszawskich. Zespół współpracował ze znakomitymi solistami takimi jak: Andrea Bocelli, Agata Zubel, Urszula Kryger, Robert Gierlach, Tadeusz Szlenkier. Chór dotychczas nagrał dwie płyty: kolędową i kołysankową a także „Oratorium – Nieszpory o Niepokalanym Sercu Maryi” Pawła Bębenka. Brał też udział wraz z Mateuszem Pospieszalskim w nagraniu piosenki „Rozbitkowie”.

Chór jest laureatem licznych konkursów i festiwali, a do ostatnich jego sukcesów należą: Grand Prix, I nagroda i nagroda specjalna na IV Festiwalu Music Everywhere w Gdańsku, Srebrny dyplom i nagroda specjalna z popularyzację współczesnej literatury chóralnej na Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym Wrocław Miastem Muzyki oraz I miejsce na VI Międzynarodowym Konkursie Carmen Fidei w Goniądzu.

Pierwszą dyrygentką Chóru była Zofia Borkowska. Od 2016 roku zespół działał pod kierunkiem Jana Krutula. Od listopada 2022 roku dyrygentem Chóru jest Jakub Siekierzyński.

Opublikowano 11.04.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.