Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Na pełny etat

W ramach Tygodnia Praw Człowieka

Wieczór filmowy

|

reż. Éric Gravel

10 grudnia przypada 75. rocznica Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela, najważniejszego i pierwszego tego rodzaju dokumentu przyjętego przez ONZ i społeczność międzynarodową. W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokaz filmu „Na pełny etat” oraz dyskusję. Gościem wieczoru będzie Marek Szymaniak – reportażysta, autor książek: „Zapaść. Reportaże z mniejszych miast”, „Urobieni. Reportaże o pracy”, z którym porozmawiamy m.in. o przepracowaniu jako jednej ze współczesnych formach niewolnictwa.

Opis filmu:

Éric Gravel, uznany za najlepszego reżysera konkursu „Horyzonty” weneckiego festiwalu w 2021 roku, opowiada o życiu w czasach kryzysu. Przedstawia portret kobiety funkcjonującej pod ciągłą presją, na niestabilnym rynku pracy, przy braku bezpieczeństwa socjalnego. Główna bohaterka, w roli której wystąpiła gwiazda francuskiego kina, laureatka Cezara, Laure Calamy, stara się pogodzić wychowywanie dzieci z pracą w jednym z luksusowych paryskich hoteli.

Kiedy pojawia się przed nią szansa awansu, wybucha ogólnokrajowy strajk. Mimo przeszkód stara się dotrzeć na rozmowę kwalifikacyjną.

Czas trwania: 87 min.

Gościem wieczoru będzie Marek Szymaniak – reportażysta, autor książek: „Zapaść. Reportaże z mniejszych miast”, „Urobieni. Reportaże o pracy”, z którym porozmawiamy m.in. o przepracowaniu, czyli współczesnych formach niewolnictwa.


Film będzie można obejrzeć 5 grudnia, a już 7 grudnia oraz 8 grudnia zapraszamy na pokazy kolejnych seansów: „Aida”oraz „Prześwietlenie”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.