Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Prześwietlenie

W ramach Tygodnia Praw Człowieka

Wieczór filmowy

|

reż. Cristian Mungiu

10 grudnia przypada 75. rocznica Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela, najważniejszego i pierwszego tego rodzaju dokumentu przyjętego przez ONZ i społeczność międzynarodową. W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie, Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowało pokaz filmu „Prześwietlenie”.

Opis filmu:

Akcja rozgrywa się w transylwańskiej miejscowości pełnej uprzedzeń i urazów, które potęguje pojawienie się nowych pracowników, emigrantów ze Sri Lanki. W regionie zamieszkałym przez kilka narodowości szerzy się ksenofobia. W filmie splatają się wątki miłości, dziecięcej traumy, ekoaktywizmu, i wrażliwego, męskiego ego. Do legendy przeszła nakręcona w jednym ujęciu 17-minutowa scena, w której głos zabiera 26 osób. Z tłumu, reżyser wyławia jednak kilkoro bohaterów, którzy stają się przewodnikami po tej opowieści.

Czas trwania 125 min.

Naszą gościnią będzie Elmira Abasbekowa z Fundacji dla Wolności, asystentka rodzin uchodźczych, z którą porozmawiamy o sytuacji migrantów i ich integracji w ramach wspólnot lokalnych.


Projekcja odbędzie się 8 grudnia. Wcześniej, bo już 5 oraz 7 grudnia zapraszamy na pokazy filmów: „Na pełny etat” oraz „Aida”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.