Człowiek w mieście

Grafika dwóch profili ludzkich. Twarze są popękane niczym mapa.
Grafika dwóch profili ludzkich. Twarze są popękane niczym mapa.

Miasto to dziś naturalne środowisko życia dla coraz większej liczby ludzi. Oferuje pracę i rozrywkę, edukację i dostęp do kultury. Przyciąga ludzi swą różnorodnością i możliwościami. Człowiek urządził sobie miasto, aby realizować w nim swoje potrzeby.

Życie w mieście ma jest jednak też inne oblicze – samotność, powierzchowne relacje, brak bliskości i skupienia uwagi na pojedynczym człowieku sprawiają, że staje się one swoistą „pustynią ducha”. Miejscem, gdzie fundamentalne potrzeby ludzkie mogą mieć trudność w realizacji. Dlatego miasto musi być na miarę człowieka, na miarę każdego z nas.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi projektami w obszarze człowieka w mieście.

Przeczytaj

Informator o religiach i wyznaniach mieszkańców Warszawy dla pracowników miejskich instytucji publicznych.

Posłuchaj

Obejrzyj

W jaki sposób mieszkańcy miast okazują swoją solidarność? I czy wszyscy na tę solidarność mogą liczyć?
Czym jest ubóstwo? Jak w kontekście polskich metropolii ubóstwo powinniśmy rozumieć i na co zwracać szczególną uwagę?
Czy wszyscy mieszkańcy są obywatelami? Jaka jest droga od mieszkańca do świadomego obywatela? Jakie zagrożenia dla podmiotowości stwarza wielka metropolia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.