Marnowanie zaczyna się w głowie – Nowy odcinek podcastu „Słuchając drogi”

plakat, tekst "słuchając drogi"

Nowy odcinek podcastu „Słuchając drogi” tworzonego przez Centrum Myśli Jana Pawła II jest już dostępny. Tematem najnowszej audycji jest problem marnowania jedzenia. Opowiada o nim Sylwia Romańczak, pracująca na co dzień w Bankach Żywności.

Podczas spotkania autor projektu „Słuchając drogi”,  wspólnie z gościem rozmawiają m.in.

  • Dlaczego marnotrawienie jest problemem?
  • Jakie są tego konsekwencje?
  • Ile litrów wody potrzeba na wyprodukowanie kanapki z serem?
  • Od czego zacząć zmianę?
  • Jak nasze podejście do żywności zmienia się na przestrzeni lat?
  • W jaki sposób pomagają Banki Żywności. Jak skorzystać z takiej pomocy?
  • Jakie konkretne projekty i akcje organizowane są w tym obszarze?

Przyjrzymy się temu problemowi z bliska.

Rozpatrzymy jego konsekwencje w 3 obszarach: ekonomii, etyki i ekologii. Powiemy o najczęstszych błędach zarządzania żywnością w gospodarstwach domowych. Zastanowimy się nad odpowiednią edukacją naszych dzieci i podopiecznych.

„Miejsce pracy, w którym pracuje moja rozmówczyni pomaga dzielić się jedzeniem oraz uczy nas, że marnowanie jedzenia zaczyna się w naszej głowie”- mówi Marcin Nowak, Centrum Myśli Jana Pawła II.

Zapraszam do rozmowy. Dołącz do grupy ludzi ciekawych  świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

 

 

********

 

„Słuchając drogi” to audycja dla wszystkich, którzy są ciekawi drugiego człowieka, świata i idei, które mogą nam pomóc żyć z sensem. Cykl składa się z rozmów o współczesnym życiu i otaczającej nas rzeczywistości. Ich prowadzącym jest Marcin Nowak – autor projektów kulturalnych i społecznych z obszaru muzyki, filmu, sztuk wizualnych, psychologii i duchowości. Każdy odcinek podcastu ma dedykowaną, autorską treść. Do każdej audycji zostali zaproszeni inni goście, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie. Materiały do posłuchania skupiają się wokół tematów: kultura cyfrowa, społeczeństwo, rodzina, przyroda, duchowość, psychologia oraz podróże.

Dodano: