Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Miasto dialogu

Sprawstwo polityczne

Miasto dialogu debata

Trwają prace w ramach naszego projektu „Miasto dialogu”. Jest to wieloletni projekt badawczo-wdrożeniowy realizowany we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera, w ramach którego chcemy poszerzyć wizję funkcjonowania i rozwoju miasta o element personalistyczny. Hasłem przewodnim projektu jest zaproponowana przez Jana Pawła II idea „miasto na miarę człowieka”, która zakłada podporządkowanie struktur i działań miasta oczekiwaniom jego mieszkańców.

Już 5 czerwca odbędzie się zamknięta debata ekspercka poświęcona rozumieniu sprawczości politycznej.

Będziemy zastanawiać się nad tym czy system polityczny jest otwarty na wyrażane przez obywateli potrzeby, stanowiska i wnioski. Zapytamy też o poczucie wewnętrznego sprawstwa politycznego, które opisuje przekonania obywateli odnośnie do tego, czy oni sami rozumieją procesy polityki toczące się wokół nich oraz czy w swoim przekonaniu mają dyspozycje, umiejętności i wewnętrzne możliwości, aby podejmować partycypację polityczną.

  • Publikacja nagrania nastąpi 19 czerwca 2023 r.
  • 5 czerwca 2023 r.
  • Debata: Sprawstwo polityczne

Udział borą:

  • dr hab. Sylwia Sysko-Romańczuk, prof. Politechniki Warszawskiej
  • dr hab. Sławomir Sowiński, prof. UKSW
  • Prowadzenie: Jakub Kucharczuk

POWIĄZANE

Miasto Dialogu to wieloletni projekt badawczo-wdrożeniowy realizowany we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera.

Obejrzyj

Czy rozumiemy procesy polityczne toczące się wokół nas? Zapraszamy do obejrzenia debaty.

Opublikowano 02.06.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.
Rekrutacja
Dołącz do naszego zespołu!
Wykład wybitnej prof. Chantal Delsol, debata pt. „Zaufanie – siła czy słabość?” oraz Warszawska Noc Muzeów. Zobaczcie majowy program centrum
Warszawska Noc Muzeów, jest jednym z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 230 instytucji, dołącz i Ty!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.