Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Miasto Dialogu: Sprawstwo polityczne

Debata

Miasto dialogu debata

Czy rozumiemy procesy polityczne toczące się wokół nas? Czy w naszym przekonaniu mamy dyspozycje, umiejętności i wewnętrzne możliwości, aby podejmować partycypację polityczną?

Zapraszamy do obejrzenia naszej debaty „Sprawstwo polityczne” w ramach projektu Miasto Dialogu.

O tym, czym jest i jak rozumieć sprawczość polityczną rozmawiali prof. Sylwia Sysko-Romańczuk z Politechniki Warszawskiej i prof. Sławomir Sowiński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

„Miasto dialogu” jest to wieloletnim projektem badawczym realizowanym we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera. Hasłem przewodnim projektu jest zaproponowana przez Jana Pawła II idea „miasto na miarę człowieka”, która zakłada podporządkowanie struktur i działań miasta oczekiwaniom jego mieszkańców.

POWIĄZANE

Miasto Dialogu to wieloletni projekt badawczo-wdrożeniowy realizowany we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera.

Opublikowano 23.06.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.