Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Miasto Dialogu: Sprawstwo polityczne

Debata

Miasto dialogu debata

Czy rozumiemy procesy polityczne toczące się wokół nas? Czy w naszym przekonaniu mamy dyspozycje, umiejętności i wewnętrzne możliwości, aby podejmować partycypację polityczną?

Zapraszamy do obejrzenia naszej debaty „Sprawstwo polityczne” w ramach projektu Miasto Dialogu.

O tym, czym jest i jak rozumieć sprawczość polityczną rozmawiali prof. Sylwia Sysko-Romańczuk z Politechniki Warszawskiej i prof. Sławomir Sowiński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

„Miasto dialogu” jest to wieloletnim projektem badawczym realizowanym we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera. Hasłem przewodnim projektu jest zaproponowana przez Jana Pawła II idea „miasto na miarę człowieka”, która zakłada podporządkowanie struktur i działań miasta oczekiwaniom jego mieszkańców.

POWIĄZANE

Miasto Dialogu to wieloletni projekt badawczo-wdrożeniowy realizowany we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera.

Opublikowano 23.06.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.