Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Program Centrum

Grafika z kamienicą przy ulicy Foksal 11 i napisem Wrzesień 2023

6 września po raz ostatni tego lata gromadzimy się na naszym dziedzińcu, aby pokazem krótkich i średnich metraży zakończyć II Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem. 1 września rozpoczynamy nabór wniosków o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla studentów. W tym miesiącu możecie też wziąć udział w projektach przygotowanych przez naszych stypendystów – debacie na temat współczesnej Czeczenii oraz pokazach i warsztatach polskich tańców ludowych. A osoby, które marzą o śpiewnie chóralnym – te z doświadczeniem i bez – zapraszamy na przesłuchania do Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.

1 września (piątek) – rozpoczynamy nabór wniosków o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla studentów. Ubiegać się o nie mogą osoby, które studiują w Warszawie i mogą pochwalić się sukcesami w co najmniej jednej z dziedzin: nauka, sztuka, sport, wolontariat, a do tego spełniają kryteria formalne. Jakie? Dowiedz się więcej o stypendiach.

4, 6, 11, 13 września (poniedziałek i środa) godz. 17:00 – odbędą się przesłuchania do Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II. Na głosy żeńskie i męskie czekamy w godz. 17:00-18:00. Zachęcamy, by wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy, ale można także przyjść bezpośrednio na przesłuchanie podczas próby Chóru w naszej siebie przy Foksal 11, w Sali nr 3, I p.

6 września (środa) godz. 20:00 – zapraszamy na przegląd krótkich i średnich metraży zamykający II Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który przez całe lato gromadził na naszym dziedzińcu miłośników kina. Podczas wieczoru zaprezentujemy aż cztery tytuły przygotowane we współpracy z naszym partnerami Wajda School & Studio oraz Fundacją Edukacji Dokumentalnej. Między seansami odbędą się rozmowy z zaproszonymi gośćmi.

  • godz. 20:00
    pokazy filmów – „Ptitsa”, 2022, reż. Alina Maksimenko, dokument, 30′, Polska, Ukraina oraz „Na żywo”, 2022, reż. Mara Tamkowicz, fabularny, 14′, Polska, Białoruś
  • godz. 20:45
    spotkanie z Marą Tamkowicz (reżyserka „Na żywo”), Aliaksandrą Vaitsekhovich (aktorka), Aliną Maksimenko (reżyserka „Ptitsy”) oraz Katarzyną Madaj-Kozłowską i Filipem Marczewskim z Wajda School
  • godz. 21:30
    pokazy filmów – „Ostatnie lato”, 2022, reż. Ihar Czyszczenia, dokument, 43′, Polska, Białoruś oraz „Ostatni rycerze”, 2020, reż. David Gurgulia, dokument, 42′, Polska, Gruzja (Fundacja Edukacji Dokumentalnej)

11 września (poniedziałek) godz. 17:00 – zapraszamy na debatę „Nie taki gro(ź)ny”, poświęcona historii i teraźniejszości Czeczenii, w której udział wezmą Wojciech Górecki – z Ośrodka Studiów Wschodnich i Marina Hulia z Inicjatywy „Dzieci z Dworca Brześć”. Debata odbędzie się w naszej siedzibie Sali Kominkowej, I p. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

16 września (sobota) godz. 11:00 – warsztaty „ZaPOLznalnie”, podczas których zaprezentujemy polskie tańce ludowe i nauczymy podstawowych kroków tanecznych. Będzie to także okazja, aby poznać tradycyjne stroje i spróbować potraw z różnych regionów Polski. Warsztaty odbędą się w naszej siebie przy Foksal 11, w Sali Kominkowej, I p. Zgłoszenia przyjmujemy za pomocą formularza.

Weź udział

Pokazy i warsztaty
16.09.2023,
11:00
Pokazy i warsztaty
16.09.2023,
11:00
Debata
Wojciech Górecki – Ośrodek Studiów Wschodnich, Marina Hulia – Inicjatywa „Dzieci z Dworca Brześć”
11.09.2023,
17:00
Debata
Wojciech Górecki – Ośrodek Studiów Wschodnich, Marina Hulia – Inicjatywa „Dzieci z Dworca Brześć”
11.09.2023,
17:00
Wieczór filmowy
reż. Mara Tamkowicz, reż. Alina Maksimenko, reż. Ihar Czyszczenia, reż. David Gurgulia
06.09.2023,
20:00
Wieczór filmowy
reż. Mara Tamkowicz, reż. Alina Maksimenko, reż. Ihar Czyszczenia, reż. David Gurgulia
06.09.2023,
20:00

Opublikowano 01.09.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.