6 września po raz ostatni tego lata gromadzimy się na naszym dziedzińcu, aby pokazem krótkich i średnich metraży zakończyć II Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem. 1 września rozpoczynamy nabór wniosków o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla studentów. W tym miesiącu możecie też wziąć udział w projektach przygotowanych przez naszych stypendystów – debacie na temat współczesnej Czeczenii oraz pokazach i warsztatach polskich tańców ludowych. A osoby, które marzą o śpiewnie chóralnym – te z doświadczeniem i bez – zapraszamy na przesłuchania do Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.
1 września (piątek) – rozpoczynamy nabór wniosków o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla studentów. Ubiegać się o nie mogą osoby, które studiują w Warszawie i mogą pochwalić się sukcesami w co najmniej jednej z dziedzin: nauka, sztuka, sport, wolontariat, a do tego spełniają kryteria formalne. Jakie? Dowiedz się więcej o stypendiach.
4, 6, 11, 13 września (poniedziałek i środa) godz. 17:00 – odbędą się przesłuchania do Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II. Na głosy żeńskie i męskie czekamy w godz. 17:00-18:00. Zachęcamy, by wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy, ale można także przyjść bezpośrednio na przesłuchanie podczas próby Chóru w naszej siebie przy Foksal 11, w Sali nr 3, I p.
6 września (środa) godz. 20:00 – zapraszamy na przegląd krótkich i średnich metraży zamykający II Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który przez całe lato gromadził na naszym dziedzińcu miłośników kina. Podczas wieczoru zaprezentujemy aż cztery tytuły przygotowane we współpracy z naszym partnerami Wajda School & Studio oraz Fundacją Edukacji Dokumentalnej. Między seansami odbędą się rozmowy z zaproszonymi gośćmi.
- godz. 20:00
pokazy filmów – „Ptitsa”, 2022, reż. Alina Maksimenko, dokument, 30′, Polska, Ukraina oraz „Na żywo”, 2022, reż. Mara Tamkowicz, fabularny, 14′, Polska, Białoruś - godz. 20:45
spotkanie z Marą Tamkowicz (reżyserka „Na żywo”), Aliaksandrą Vaitsekhovich (aktorka), Aliną Maksimenko (reżyserka „Ptitsy”) oraz Katarzyną Madaj-Kozłowską i Filipem Marczewskim z Wajda School - godz. 21:30
pokazy filmów – „Ostatnie lato”, 2022, reż. Ihar Czyszczenia, dokument, 43′, Polska, Białoruś oraz „Ostatni rycerze”, 2020, reż. David Gurgulia, dokument, 42′, Polska, Gruzja (Fundacja Edukacji Dokumentalnej)
11 września (poniedziałek) godz. 17:00 – zapraszamy na debatę „Nie taki gro(ź)ny”, poświęcona historii i teraźniejszości Czeczenii, w której udział wezmą Wojciech Górecki – z Ośrodka Studiów Wschodnich i Marina Hulia z Inicjatywy „Dzieci z Dworca Brześć”. Debata odbędzie się w naszej siedzibie Sali Kominkowej, I p. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
16 września (sobota) godz. 11:00 – warsztaty „ZaPOLznalnie”, podczas których zaprezentujemy polskie tańce ludowe i nauczymy podstawowych kroków tanecznych. Będzie to także okazja, aby poznać tradycyjne stroje i spróbować potraw z różnych regionów Polski. Warsztaty odbędą się w naszej siebie przy Foksal 11, w Sali Kominkowej, I p. Zgłoszenia przyjmujemy za pomocą formularza.