Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Modlitwa o pokój – muzyka przeciw wojnie

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II zaprosił 7 marca warszawskie chóry do wyrażenia poprzez muzykę  sprzeciwu wobec wojny w Ukrainie. Około 150 osób zgromadziło się na placu przy Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury, aby wspólnie zaśpiewać utwór „Modlitwa o pokój” Norberta Blachy w dwóch językach – polskim i ukraińskim w ramach akcji „Muzyka przeciw wojnie”

Tłumaczenia na język ukraiński dokonała, wraz z córką Alisą, Anna Bagińska – chórzystka pochodząca z Ukrainy, mieszkająca od wielu lat w Polsce.

 

Działajmy dalej! Nasze wydarzenie Muzyka przeciw wojnie! – „Modlitwa o pokój” stało się inspiracją dla chórów z innych miast! Podobne akcje odbyły się już w Katowicach, Białymstoku, Gdańsku i Lublinie. Chór Kameralny KOE wykonuje utwór na zakończenie każdego koncertu podczas trasy koncertowej w świątyniach w Rzymie.
Zapraszamy chóry z każdego miejsca na świecie do wspólnego zaśpiewania „Modlitwy o pokój” Norberta Blachy w języku polskim i ukraińskim.
Co trzeba zrobić?
Zachęcamy do oznaczania nas poprzez:   #muzykaprzeciwwojnie i oznaczeną Chór Centrum Myśli JP2 przy umieszczaniu informacji o działaniu, a my będziemy promować tę ważną inicjatywę.

Materiały nutowe do pobrania /z tekstem w dwóch językach/:

 

Opublikowano 08.03.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.