Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zamach 13.05.1981

W dniu 13 maja 1981 na Placu Świętego Piotra w Rzymie rozegrał się dramat. Turecki zawodowy morderca, Mehmet Ali Agca, oddał trzy strzały w kierunku Papieża.

Świadectwa lekarzy dowodzą, że kula zatańczyła w ciele Ojca Świętego jak w labiryncie. Choć była to kula śmierci, po kilkugodzinnej walce lekarzy w klinice Gamelli, Papież przeżył. Jan Paweł II uznał to za działanie i opiekę Matki Bożej. Wydarzenie traktuje się jako wypełnienie drugiej tajemnicy fatimskiej.
Zamachowiec został skazany na dożywocie, jednak w 2000 roku ułaskawiono go. Wkrótce po wyjściu ze szpitala, Papież odwiedził Ali Agcę w więzieniu, publicznie wybaczając mu winy.

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego składającego się z wypowiedzi świadków wspominających dzień zamachu i walki Jana Pawła II o życie.

 

[flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/zamach3.flv’ splash=’/wp-content/uploads/2013/01/zaslepka_jp2.jpg’]

Opublikowano 16.08.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.