Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wystawa internetowa

Wystawa internetowa jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez wiele osób, którym nie udało się odwiedzić wystawy „Papież w Warszawie”, zorganizowanej przez Centrum w październiku 2006 r. w Hotelu Europejskim.


Aby umożliwić obejrzenie materiałów z wystawy tym osobom, jak również mieszkańcom innych miast, Centrum realizuje projekt jej digitalizowania i opublikowania w atrakcyjnej i nowoczesnej formie wizualnej w sieci internetowej. Wystawa umożliwi samodzielną nawigację, zwiedzanie wystawy wg kilku kluczy (chronologicznie, wg wydarzeń politycznych, wg wydarzeń pontyfikatu), jak również korzystanie z materiałów foto, audio i video.

Wystawa ta była swoistym zaproszeniem w podróż po Polsce od okresu PRL-u aż do dnia 2. kwietnia 2005 roku – dnia śmierci Ojca Świętego.
Celem wystawy jest pobudzenie odbiorców do głębszego przeżycia i zrozumienia doświadczeń historycznych Polski i Polaków, walczących o pełną suwerenność państwową. Treścią wystawy są przełomowe wydarzenia historyczne i społeczne, które miały miejsce w naszym kraju w trzech ostatnich dekadach XX wieku, jak również indywidualne historie małych bohaterowie tych czasów – ludzi budujących wytrwale swoją codzienność w otaczającej ich rzeczywistości.

 

Opublikowano 01.04.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.