Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wystawa internetowa

Wystawa internetowa jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez wiele osób, którym nie udało się odwiedzić wystawy „Papież w Warszawie”, zorganizowanej przez Centrum w październiku 2006 r. w Hotelu Europejskim.


Aby umożliwić obejrzenie materiałów z wystawy tym osobom, jak również mieszkańcom innych miast, Centrum realizuje projekt jej digitalizowania i opublikowania w atrakcyjnej i nowoczesnej formie wizualnej w sieci internetowej. Wystawa umożliwi samodzielną nawigację, zwiedzanie wystawy wg kilku kluczy (chronologicznie, wg wydarzeń politycznych, wg wydarzeń pontyfikatu), jak również korzystanie z materiałów foto, audio i video.

Wystawa ta była swoistym zaproszeniem w podróż po Polsce od okresu PRL-u aż do dnia 2. kwietnia 2005 roku – dnia śmierci Ojca Świętego.
Celem wystawy jest pobudzenie odbiorców do głębszego przeżycia i zrozumienia doświadczeń historycznych Polski i Polaków, walczących o pełną suwerenność państwową. Treścią wystawy są przełomowe wydarzenia historyczne i społeczne, które miały miejsce w naszym kraju w trzech ostatnich dekadach XX wieku, jak również indywidualne historie małych bohaterowie tych czasów – ludzi budujących wytrwale swoją codzienność w otaczającej ich rzeczywistości.

 

Opublikowano 01.04.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.