Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

WYKŁAD KS. PROF. PIOTRA MAZURKIEWICZA W RAMACH JP2 MEMORIAL LECTURES

W poniedziałek 22 maja gościliśmy w Centrum Myśli Jana Pawła II ks. prof. Piotra Mazurkiewicza z wykładem Dwie wizje człowieka w polityce Europy . Źródłem wykładu były trzy encykliki św. Jana Pawła II: Centesimus annusVeritatis splendor i Evangelium vitae. Swoją wypowiedz ks. profesor skoncentrował na zagadnieniach demokracji, wolności oraz wokół pytań o źródła praw człowieka.  Dyskusję poprowadził red. Paweł Zuchniewicz.

Wydarzenie organizowaliśmy wspólnie z Fundacją Konrada Adenauera w ramach cyklu JP2 Memorial Lectures jako cykl wykładów poświęconych zagadnieniom z zakresu nauczania Jana Pawła II.  Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Warszawa.

Opublikowano 12.10.2017

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.