Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Warsztaty październikowe

Wyruszyliśmy! 23 października odbyło się w Centrum Myśli Jana Pawła II pierwsze spotkanie uczestników projektu Papolandia, który skierowany jest do najmłodszych stypendystów.

Podczas spotkania zastanawialiśmy się nad znaczeniem słów Jana Pawła II: „Dziecku, które ma w swoich oczach odbicie miłości Boga, zostawiam orędzie braterstwa, przyjaźni i miłości”.

Na początku odtańczyliśmy taniec zwany „odstresowywańcem”, a potem zaczęliśmy przyglądać się sobie. Próbowaliśmy przelać nasze obserwacje na papier, podyskutowaliśmy nieco i okazało się, że każdy z nas znalazł w grupie osoby, z którymi coś go łączy. „Uf! Kamień spadł z serca, może nie będzie tu tak źle?” – takie myśli mogły towarzyszyć w tym momencie niejednemu z nas.

Tak pierwsze lody zostały przełamane, zaczęło pojawiać się coraz więcej i więcej uśmiechów na twarzach. I nie zniknęły one do końca spotkania.
Do sensu papieskiego nawoływania do braterstwa i przyjaźni przybliżaliśmy się poprzez liczne zabawy. Serdeczne spojrzenia, miłe słowa, uśmiechy wymieniane podczas zabaw pokazały nam prawdziwą moc tych słów. Dobrze jest mieć obok ludzi, których bezinteresowną sympatię czuć wokół jak zapach świeżych kwiatów.

Na koniec podzieliliśmy się przeżyciami z tego dnia, skonfrontowaliśmy je z nauczaniem papieskim oraz naszymi doświadczeniami i stworzyliśmy 3 wielkie kolaże: Miłość, Przyjaźń i Braterstwo. Efekty naszej pracy oraz fotorelację z całego spotkania Papolandii można obejrzeć na stronie: http://picasaweb.google.pl/landiopapa

Do zobaczenia 20 listopada!

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.