Warsztaty październikowe

Wyruszyliśmy! 23 października odbyło się w Centrum Myśli Jana Pawła II pierwsze spotkanie uczestników projektu Papolandia, który skierowany jest do najmłodszych stypendystów.

Podczas spotkania zastanawialiśmy się nad znaczeniem słów Jana Pawła II: „Dziecku, które ma w swoich oczach odbicie miłości Boga, zostawiam orędzie braterstwa, przyjaźni i miłości”.

Na początku odtańczyliśmy taniec zwany „odstresowywańcem”, a potem zaczęliśmy przyglądać się sobie. Próbowaliśmy przelać nasze obserwacje na papier, podyskutowaliśmy nieco i okazało się, że każdy z nas znalazł w grupie osoby, z którymi coś go łączy. „Uf! Kamień spadł z serca, może nie będzie tu tak źle?” – takie myśli mogły towarzyszyć w tym momencie niejednemu z nas.

Tak pierwsze lody zostały przełamane, zaczęło pojawiać się coraz więcej i więcej uśmiechów na twarzach. I nie zniknęły one do końca spotkania.
Do sensu papieskiego nawoływania do braterstwa i przyjaźni przybliżaliśmy się poprzez liczne zabawy. Serdeczne spojrzenia, miłe słowa, uśmiechy wymieniane podczas zabaw pokazały nam prawdziwą moc tych słów. Dobrze jest mieć obok ludzi, których bezinteresowną sympatię czuć wokół jak zapach świeżych kwiatów.

Na koniec podzieliliśmy się przeżyciami z tego dnia, skonfrontowaliśmy je z nauczaniem papieskim oraz naszymi doświadczeniami i stworzyliśmy 3 wielkie kolaże: Miłość, Przyjaźń i Braterstwo. Efekty naszej pracy oraz fotorelację z całego spotkania Papolandii można obejrzeć na stronie: http://picasaweb.google.pl/landiopapa

Do zobaczenia 20 listopada!

Dodano: