Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Urodzeni w urodziny

18 maja 2006 roku, z okazji 86 rocznicy urodzin Papieża, zorganizowaliśmy spotkanie, które było okazją do dialogu pokolenia rówieśników Jana Pawła II i młodego pokolenia JP2. Gospodarzem uroczystości był Komisarz m.st. Warszawy Mirosław Kochalski. Gośćmi honorowymi warszawskiego Ratusza było troje Warszawiaków urodzonych w tym samym dniu, co Papież – 18 maja 1920r. Wśród zaproszonych znaleźli się również dużo młodsi jubilaci – dwoje stypendystów, których data urodzin zbiegła się z papieską.

Jubilatom złożono serdeczne życzenia i gratulacje, wręczono kwiaty i własnoręcznie wykonane przez stypendystów prezenty. Podczas spotkania młodzi uczestnicy mieli okazję porozmawiać z honorowymi gośćmi, dowiedzieć się, jakie znaczenie ma dla jubilatów ich wyjątkowa data urodzin, jak przeżywali oni wydarzenia ważne również dla Karola Wojtyły, jak odebrali wiadomość o tym, że ich rodak i równolatek został Papieżem.

Spotkanie miało ciepły, rodzinny charakter. Wzięło w nim udział 100 osób.

[nggallery id=293]

Opublikowano 18.05.2006

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 5 czerwca odbędzie się zamknięta debata ekspercka poświęcona rozumieniu sprawczości politycznej.
Wykorzystajcie nadchodzący czas na zapoznanie się z kryteriami przyznawania stypendiów. W tym miesiącu zapraszamy także na koncert naszego Chóru, wykłady oraz Dzień Stypendysty.
Poznawaj kino na leżakach i z międzykulturowej perspektywy! To unikalny w warszawskiej przestrzeni projekt integracji międzykulturowej poprzez sztukę filmową.
Festiwal Muzyka Pokoju Muzyka Wiary to przestrzeń dla twórców, którzy są otwarci na tradycje różnych kultur i religii. Obejmuje on koncerty i spotkania poświęcone wielokulturowości, tolerancji i wolności.