Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Urodzeni w urodziny

18 maja 2006 roku, z okazji 86 rocznicy urodzin Papieża, zorganizowaliśmy spotkanie, które było okazją do dialogu pokolenia rówieśników Jana Pawła II i młodego pokolenia JP2. Gospodarzem uroczystości był Komisarz m.st. Warszawy Mirosław Kochalski. Gośćmi honorowymi warszawskiego Ratusza było troje Warszawiaków urodzonych w tym samym dniu, co Papież – 18 maja 1920r. Wśród zaproszonych znaleźli się również dużo młodsi jubilaci – dwoje stypendystów, których data urodzin zbiegła się z papieską.

Jubilatom złożono serdeczne życzenia i gratulacje, wręczono kwiaty i własnoręcznie wykonane przez stypendystów prezenty. Podczas spotkania młodzi uczestnicy mieli okazję porozmawiać z honorowymi gośćmi, dowiedzieć się, jakie znaczenie ma dla jubilatów ich wyjątkowa data urodzin, jak przeżywali oni wydarzenia ważne również dla Karola Wojtyły, jak odebrali wiadomość o tym, że ich rodak i równolatek został Papieżem.

Spotkanie miało ciepły, rodzinny charakter. Wzięło w nim udział 100 osób.

[nggallery id=293]

Opublikowano 18.05.2006

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.