Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Urodzeni w urodziny

18 maja 2006 roku, z okazji 86 rocznicy urodzin Papieża, zorganizowaliśmy spotkanie, które było okazją do dialogu pokolenia rówieśników Jana Pawła II i młodego pokolenia JP2. Gospodarzem uroczystości był Komisarz m.st. Warszawy Mirosław Kochalski. Gośćmi honorowymi warszawskiego Ratusza było troje Warszawiaków urodzonych w tym samym dniu, co Papież – 18 maja 1920r. Wśród zaproszonych znaleźli się również dużo młodsi jubilaci – dwoje stypendystów, których data urodzin zbiegła się z papieską.

Jubilatom złożono serdeczne życzenia i gratulacje, wręczono kwiaty i własnoręcznie wykonane przez stypendystów prezenty. Podczas spotkania młodzi uczestnicy mieli okazję porozmawiać z honorowymi gośćmi, dowiedzieć się, jakie znaczenie ma dla jubilatów ich wyjątkowa data urodzin, jak przeżywali oni wydarzenia ważne również dla Karola Wojtyły, jak odebrali wiadomość o tym, że ich rodak i równolatek został Papieżem.

Spotkanie miało ciepły, rodzinny charakter. Wzięło w nim udział 100 osób.

[nggallery id=293]

Opublikowano 18.05.2006

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.