Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Teledysk – Kantata jazzowa

Utwór Miłość mi wszystko wyjaśniła, fragment kantaty jazzowej do poezji Karola Wojtyły pod tym samym tytułem, jest kompozycją Joachima Mencel, znakomitego krakowskiego pianisty, kompozytora i aranżera. Charakter całości jest związany z muzyką jazzową, wzbogaconą brzmieniami orkiestry symfonicznej oraz chóru chłopięcego, co zdecydowanie poszerza formułę do dużej formy instrumentalno-wokalnej. Jest to próba znalezienia sacrum w jazzie, próba swoistego powrotu do początków jazzu na revival meetings, gdzie jazz i modlitwa były jednym.

Wykonawcy:

  • Jorgos Skolias – śpiew

Grecki jazzman, wokalista i kompozytor na stałe mieszkający w Polsce. Współtworzył m.in. z Tomaszem Stańko, w swojej twórczości poszukuje nowych form zastosowania głosu ludzkiego.

  • Joachim Mencel – dyrygent, fortepian

Kompozytor, producent muzyczny, pianista. Należy do światowej czołówki kompozytorów jazzowych, swobodnie poruszający się po wielu obszarach muzycznych, w tym muzyce etnicznej i współczesnej.

  • Tomasz Kudyk – trąbka

Lider kwintetu New Bone. Ceniony muzyk sesyjny.

  • Marcin Ślusarczyk – saksofon

Saksofonista altowy, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Związany z grupą Pink Freud i New Bone.

  • Adam Kowalewski – kontrabas

Kontrabasista, grający też na gitarze basowej. Absolwent, a obecnie także wykładowca Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

  • Jan Pilch – instrumenty perkusyjne

Wielokrotnie uczestniczył w festiwalach muzyki współczesnej, m.in. Warszawskiej Jesieni, Poznańskiej Wiosny, Od 1982 roku jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Krakowie.

  • Sebastian Frankiewicz – perkusja

Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, ceniony przedstawiciel młodego pokolenia, wielokrotnie nagradzany na rożnych festiwalach.

  • Warszawski Chór Chłopięcy przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina
  • Orkiestra Sinfonia Viva

 

Opublikowano 02.07.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.