Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Specjalista ds. informacji naukowej

Opis stanowiska

Dział Zasobów Cyfrowych Centrum Myśli Jana Pawła II stworzył portal JP2online – największą bazę wiedzy dotyczącą Karola Wojtyły/Jana Pawła II, nominowany w 14. Plebiscycie na Wydarzenie Historyczne roku (2020).  Dział  prowadzi w/w portal oraz zajmuje się opracowywaniem spuścizny po Janie Pawle II – dokumentów, multimediów (audio i video), fotografii oraz przygotowywaniem tekstów popularyzatorskich na jego temat. Poszukuje pracownika, który będzie uczestniczył w opracowywaniu archiwaliów, bieżącej obsłudze portalu internetowego oraz nadzorował podwykonawców realizujących projekty digitalizacyjne.

 

Wynagrodzenie:

2800,00-3000,00 zł netto, premia kwartalna.

 

Wykształcenie:

Wyższe, preferowane humanistyczne.

 

Zakres obowiązków:

 • Koordynacja pracy podwykonawców (udział w przygotowywaniu i zawarciu umów, nadzór, odbiór wykonanych prac).
 • Pisanie i redagowanie tekstów popularnonaukowych o tematyce cywilizacyjno–historycznej.
 • Udział w realizacji projektów digitalizacyjnych i internetowych.
 • Udział w innych zadaniach Działu Zasobów Cyfrowych.

 

Doświadczenie/wiedza:

 • Opracowywanie dokumentów archiwalnych, digitalizacja negatywów fotograficznych.
 • Praca przy budowie lub merytorycznej obsłudze portali internetowych, w tym ponadprzeciętna znajomość pojęć i technik internetowych.
 • Orientacja w zakresie praw autorskich, doświadczenie w ich pozyskiwaniu.
 • Znajomość życiorysu Karola Wojtyły/Jana Pawła II.
 • Znajomość historii Polski i Europy XX wieku z uwzględnieniem przemian kulturowych i cywilizacyjnych.
 • Znajomość standardów opisu archiwalnego, w szczególności ISAD(G).
 • Dokładność, skrupulatność, umiejętność pracy w zespole.

 

Mile widziane: doświadczenie pracy z cyfrowym inwentarzem archiwalnym lub w branży IT.

 

Znajomość oprogramowania:

Word – poziom średnio zaawansowany,

Excel – poziom średnio zaawansowany,

Obsługa CMS – standard WordPress.

 

Mile widziane: Adobe Photoshop, Adobe Premiere, Adobe Lightroom, Silver Fast.

 

 

Języki:

Angielski. Mile widziane inne języki.

 

Oferujemy:

 • Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę (pełny etat);
 • Wynagrodzenie: stałe miesięczne uzależnione od posiadanego doświadczenia  oraz premie kwartale uznaniowe;
 • Nagrody za wybitne osiągnięcia;
 • Możliwość skorzystania z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych;
 • Rodzinną atmosferę, zaangażowany w pracę zespół;
 • Szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne;
 • Możliwość rozwoju.

 

Aplikacje zawierające CV oraz list motywacyjny prosimy nadsyłać do dnia  6 sierpnia 2021 roku (włącznie) na adres e-mail: rekrutacjadzc@centrumjp2.pl.

 

W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych do celów rekrutacji, prosimy o umieszczenie następujących klauzul zgody w dokumentach rekrutacyjnych:

 

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Myśli Jana Pawła II z siedzibą w Warszawie moich danych osobowych podanych w dokumentach rekrutacyjnych (np. CV, list motywacyjny) oraz zebranych podczas ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej do celów rekrutacji w obecnym procesie rekrutacyjnym. Mogę wycofać zgodę w każdym momencie poprzez adres mailowy: iod@centrumjp2.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody”.

 

Aplikując na wolne stanowiska pracy w Centrum Myśli Jana Pawła II zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie przez Centrum Myśli Jana Pawła II z siedzibą w Warszawie Pana/Pani danych osobowych zawartych w zgłoszeniu rekrutacyjnym w celu prowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu. Centrum Myśli Jana Pawła II jest administratorem Pani/Pana danych osobowych.

Opublikowano 26.07.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.