Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Solidarność. Krok po kroku | Solidarity. Step by Step

Napis "Solidarność. Krok po kroku | Solidarity. Step by Step"

Dwujęzyczny (polsko-angielski) album o najnowszej polskiej historii – „Solidarność. Krok po kroku / Solidarity. Step by step” został wydany przez Centrum Myśli Jana Pawła II w 2015 roku.

Książka jest podstawą do refleksji nad współczesnymi dziejami Polski. Jest zarazem swoistą przestrogą, jak najbardziej szlachetną ideę można przekształcić w strywializowane pojęcie, jeśli zgubi się istotny sens ducha solidarności.

Publikację w pięciu krokach odpowiada na pytania: czym jest solidarność i jak działa? Czy warto być solidarnym? Jak budować wspólnotę i zarządzać sytuacją kryzysową? Jak dbać o dobro wspólne? Czy rozwiązania wypracowane 40 lat temu pozostają nada aktualne? Autorzy na przykładzie „Solidarności” jako ruchu społecznego pokazują, jakie warunki są potrzebne by zbudować solidarność społeczną. Inspiracją dla powstania książki było nauczanie Karola Wojtyły – Jana Pawła II na temat idei solidarności oraz znaczenia działań papieża dla przemian demokratycznych w Polsce i na świecie.

  • Autor: Michał Łuczewski
  • Wydawnictwo: Centrum Myśli Jana Pawła II
  • Rok wydania: 2015
  • Format książki: 225 x 190 mm
  • Ilość stron: 323
  • ISBN: 978-83-60853-58-0

Opublikowano 31.08.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.