Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Program Centrum

Napis "Listopad 2023", zdjęcie kamienicy przy Foksal 11 w Warszawie

Długie jesienne wieczory najlepiej spędzać przed ekranem, koniecznie z dobrym kinem, w naszej przytulnej Sali Kominkowej. Przygotowaliśmy dla Was aż dwa wieczory filmowe, podczas których pokażemy filmy „Bóg i wojownicy lunaparków” oraz „Figurant” i spotkamy się z ich twórcami. Alternatywą do oglądania jest słuchanie. W nowych odcinkach podcastów „Słuchając drogi” rozmawiamy o tym, że ciekawość i nauka zazwyczaj idą w parze, a także o wypaleniu rodzicielskim. Już teraz zapraszamy też do wspólnego kolędowania w ramach akcji „PoKolędzie”!

15.11 (środa) – premiera podcastu „Bez ciekawości nie ma rozwoju”. Gospodarz cyklu „Słuchając Drogi” Marcin Nowak spotka się tym razem Tomaszem Rożkiem, dziennikarzem naukowym i doktorem fizyki, założycielem fundacji „Nauka. To lubię”.

16.11 (czwartek) godz. 18:00 – pokaz filmu „Bóg i wojownicy lunaparków”, reż. Bartłomiej Żmuda. Po seansie zapraszamy do rozmowy z twórcami.

Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, Ip., Sala Kominkowa

20.11 (poniedziałek) – rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń chórów, wolontariuszy i ośrodków z ograniczonym dostępem do kultury, aby połączyć się we wspólnym kolędowaniu w ramach naszej corocznej akcji „PoKolędzie”.

23.11 (czwartek) godz. 18:00 – pokaz filmu „Figurant”, reż. Robert Gliński. Po seansie zapraszamy na rozmowę z reżyserem Robertem Glińskim.

Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, Ip., Sala Kominkowa

29.11 (środa) – premiera podcastu „Twoje dziecko jest ważne i Ty jesteś ważny/a”. W cyklu „Słuchając Drogi rozmawiamy z psychoterapeutką Joanną Piekarską o wypaleniu rodzicielskim.

Opublikowano 31.10.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.