Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Program Centrum

Napis "Listopad 2023", zdjęcie kamienicy przy Foksal 11 w Warszawie

Długie jesienne wieczory najlepiej spędzać przed ekranem, koniecznie z dobrym kinem, w naszej przytulnej Sali Kominkowej. Przygotowaliśmy dla Was aż dwa wieczory filmowe, podczas których pokażemy filmy „Bóg i wojownicy lunaparków” oraz „Figurant” i spotkamy się z ich twórcami. Alternatywą do oglądania jest słuchanie. W nowych odcinkach podcastów „Słuchając drogi” rozmawiamy o tym, że ciekawość i nauka zazwyczaj idą w parze, a także o wypaleniu rodzicielskim. Już teraz zapraszamy też do wspólnego kolędowania w ramach akcji „PoKolędzie”!

15.11 (środa) – premiera podcastu „Bez ciekawości nie ma rozwoju”. Gospodarz cyklu „Słuchając Drogi” Marcin Nowak spotka się tym razem Tomaszem Rożkiem, dziennikarzem naukowym i doktorem fizyki, założycielem fundacji „Nauka. To lubię”.

16.11 (czwartek) godz. 18:00 – pokaz filmu „Bóg i wojownicy lunaparków”, reż. Bartłomiej Żmuda. Po seansie zapraszamy do rozmowy z twórcami.

Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, Ip., Sala Kominkowa

20.11 (poniedziałek) – rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń chórów, wolontariuszy i ośrodków z ograniczonym dostępem do kultury, aby połączyć się we wspólnym kolędowaniu w ramach naszej corocznej akcji „PoKolędzie”.

23.11 (czwartek) godz. 18:00 – pokaz filmu „Figurant”, reż. Robert Gliński. Po seansie zapraszamy na rozmowę z reżyserem Robertem Glińskim.

Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, Ip., Sala Kominkowa

29.11 (środa) – premiera podcastu „Twoje dziecko jest ważne i Ty jesteś ważny/a”. W cyklu „Słuchając Drogi rozmawiamy z psychoterapeutką Joanną Piekarską o wypaleniu rodzicielskim.

Opublikowano 31.10.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.