Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Program Centrum

Napis "Listopad 2023", zdjęcie kamienicy przy Foksal 11 w Warszawie

Długie jesienne wieczory najlepiej spędzać przed ekranem, koniecznie z dobrym kinem, w naszej przytulnej Sali Kominkowej. Przygotowaliśmy dla Was aż dwa wieczory filmowe, podczas których pokażemy filmy „Bóg i wojownicy lunaparków” oraz „Figurant” i spotkamy się z ich twórcami. Alternatywą do oglądania jest słuchanie. W nowych odcinkach podcastów „Słuchając drogi” rozmawiamy o tym, że ciekawość i nauka zazwyczaj idą w parze, a także o wypaleniu rodzicielskim. Już teraz zapraszamy też do wspólnego kolędowania w ramach akcji „PoKolędzie”!

15.11 (środa) – premiera podcastu „Bez ciekawości nie ma rozwoju”. Gospodarz cyklu „Słuchając Drogi” Marcin Nowak spotka się tym razem Tomaszem Rożkiem, dziennikarzem naukowym i doktorem fizyki, założycielem fundacji „Nauka. To lubię”.

16.11 (czwartek) godz. 18:00 – pokaz filmu „Bóg i wojownicy lunaparków”, reż. Bartłomiej Żmuda. Po seansie zapraszamy do rozmowy z twórcami.

Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, Ip., Sala Kominkowa

20.11 (poniedziałek) – rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń chórów, wolontariuszy i ośrodków z ograniczonym dostępem do kultury, aby połączyć się we wspólnym kolędowaniu w ramach naszej corocznej akcji „PoKolędzie”.

23.11 (czwartek) godz. 18:00 – pokaz filmu „Figurant”, reż. Robert Gliński. Po seansie zapraszamy na rozmowę z reżyserem Robertem Glińskim.

Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, Ip., Sala Kominkowa

29.11 (środa) – premiera podcastu „Twoje dziecko jest ważne i Ty jesteś ważny/a”. W cyklu „Słuchając Drogi rozmawiamy z psychoterapeutką Joanną Piekarską o wypaleniu rodzicielskim.

Opublikowano 31.10.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.