Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Bóg i wojownicy lunaparków

Wieczór filmowy

|

reżyseria: Bartłomiej Żmuda

Zapraszamy na sens filmu „Bóg i wojownicy lunaparków” oraz spotkanie z Bartłomiejem Żmudą, reżyserem filmu. Wieczór filmowy odbędzie się w Sali Kominkowej naszej Kamienicy Artystycznej.

Opis filmu:

A gdyby tak spędzić ze swoim ojcem parę dni w samochodzie, chcąc go przekonać do swojego światopoglądu? Chciałoby się stwierdzić „nie pomyślał nikt, nigdy”, ale nie byłaby to prawda. Paweł Jóźwiak-Rodan, syn kontrowersyjnego pisarza i muzyka Andrzeja Rodana postanowił spróbować dokonać niemożliwego – nawrócić pierwszego ateistę PRL. Czy międzypokoleniowe zrozumienie jest jednak możliwe?

Co ważne „Bóg i wojownicy lunaparków” to nie religijna agitacja, a przezabawna dokumentalna komedia drogi o konfrontacji przeciwstawnych postaw życiowych – prawdziwe duchowe Las Vegas Parano.

Film ma za sobą udany run festiwalowy, otrzymał nagrody na Krakowskim Festiwalu Filmowym i Festiwalu w Koszalinie, świetnie odebrany został na podczas Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Za granicą rywalizował na festiwalach w koreańskim Jeonju, greckich Salonikach i niemieckim Neisse. Produkcja w przezabawny sposób zadaje pytania o istotę relacji między ojcem a synem, a także poszukuje granicy między wiarą a fanatyzmem.

  • Reżyseria i scenariusz: Bartłomiej Żmuda
  • Czas: 76 min
  • Polska premiera kinowa: 27 października 2023

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.