Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Bez ciekawości nie ma rozwoju

PODCAST „SŁUCHAJĄC DROGI”

Grafika odcinka Bez ciekawości nie ma rozwoju wraz ze zdjęciem Tomasza Rożka

Tym razem rozmawiamy o nauce i ciekawości. Marcin Nowak wraz ze swoim gościem próbuje poszukać odpowiedzi na następujące pytania: Czy ciekawości można się nauczyć? Czy ciekawość powinna mieć jakieś granice? Jak szukać jej w sobie? Przed jakimi wyzwaniami stoi współczesna nauka? A przed jakimi system edukacji? I jak sobie radzić z zagrożeniami związanymi np. ze sztuczną inteligencją? A także o tym, że ciekawości nie wolno zabijać. O relacji nauki z wiarą. I o tym, że statystycznie najmniej ateistów jest wśród fizyków.

„Nauka to nie pierwszy stopień do piekła, ale sposób patrzenia na świat. Gdybyśmy zadowolili się tym, co mamy, to siedzielibyśmy w jaskiniach” – mówi gość Marcina Nowaka, dr Tomasz Rożek, doktor fizyki, dziennikarz  i popularyzator nauki. Założyciel fundacji „Nauka To Lubię”.


Zapraszamy do rozmowy. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi    

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje, zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

Obejrzyj

Opublikowano 16.11.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.