Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Plan drogi

Pierwsze spotkanie odbyło się 18 października 2008 roku w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II. Nasze wędrowanie zaczęliśmy od wizyty w Warszawie, od której Papież rozpoczął swoją pierwszą wizytę w ojczyźnie jako następca św. Piotra.

Kolejnymi punktami naszej wędrówki będą:

Gniezno – legendarna stolica Polski, gdzie Papież przypominał o tysiącleciu istnienia naszej ojczyzny

Jasna Góra, bo jak powiedział Papież: „trzeba usłyszeć echo całego życia narodu w Sercu jego Matki i Królowej!”

Kraków, który jest miejscem szczególnym dla Jana Pawła II, a także dla każdego Polaka

Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska, które pozwolą nam odbyć sentymentalną podróż w lata dzieciństwa i młodości Karola Wojtyły

Oświęcim-Brzezinka, gdzie Ojciec Święty głośno apelował: „Oświęcim jest miejscem, którego nie można tylko zwiedzać. Trzeba przy odwiedzinach pomyśleć z lękiem o tym, gdzie leżą granice nienawiści (…).”

Podróż zakończymy w Warszawie, kilka dni przed obchodami 30. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Polsce, aby wsłuchać się w historyczne i profetyczne słowa z Placu Zwycięstwa: „Niech zstąpi Duch Twój, niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi (…)”.

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.