Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Plan drogi

Pierwsze spotkanie odbyło się 18 października 2008 roku w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II. Nasze wędrowanie zaczęliśmy od wizyty w Warszawie, od której Papież rozpoczął swoją pierwszą wizytę w ojczyźnie jako następca św. Piotra.

Kolejnymi punktami naszej wędrówki będą:

Gniezno – legendarna stolica Polski, gdzie Papież przypominał o tysiącleciu istnienia naszej ojczyzny

Jasna Góra, bo jak powiedział Papież: „trzeba usłyszeć echo całego życia narodu w Sercu jego Matki i Królowej!”

Kraków, który jest miejscem szczególnym dla Jana Pawła II, a także dla każdego Polaka

Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska, które pozwolą nam odbyć sentymentalną podróż w lata dzieciństwa i młodości Karola Wojtyły

Oświęcim-Brzezinka, gdzie Ojciec Święty głośno apelował: „Oświęcim jest miejscem, którego nie można tylko zwiedzać. Trzeba przy odwiedzinach pomyśleć z lękiem o tym, gdzie leżą granice nienawiści (…).”

Podróż zakończymy w Warszawie, kilka dni przed obchodami 30. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Polsce, aby wsłuchać się w historyczne i profetyczne słowa z Placu Zwycięstwa: „Niech zstąpi Duch Twój, niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi (…)”.

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.