Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Opieka paliatywna

Komu pomagamy?

Działamy w ośrodku ZNZOZ „Caritas”. Pomagamy tutejszym pacjentom – osobom przewlekle chorym, starszym i niesamodzielnym, po ciężkich wypadkach, wylewach i udarach. W  większości są to pacjenci z pierwotną lub wtórną niepełnosprawnością ruchową, którzy często mają utrudniony kontakt z otoczeniem. Oddzielną grupę pacjentów stanowią chorzy, u których zdiagnozowano nowotwory.
Gdzie pomagamy?

ZNZOZ „Caritas” znajduje się przy ul. Krakowskie Przedmieście 62 w Warszawie. Wolontariusze mogą pomagać zarówno na oddziale hospicyjnym, jak i w zakładzie opiekuńczo-leczniczym. Poszczególne części ośrodka dzielą się na męskie i kobiece.  Wolontariusz sam decyduje o swojej działalności – wybiera oddział, w którym chciałby pracować, i zakres wykonywanych czynności.

Czym się zajmujemy?

Wolontariusze przede wszystkim rozmawiają z pacjentami, udzielają im wsparcia i czytają prasę, co dla pensjonariuszy jest bardzo ważne. Można pracować bezpośrednio z pacjentem, towarzysząc mu w codziennych czynnościach, także higienicznych  (przewijanie, kąpiel i karmienie), lub pośrednio – pomagając w pracach administracyjnych i porządkowych.

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą, skontaktuj się z nami: inkubator.paliatywna@centrumjp2.pl

Opublikowano 21.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.