Miasto Miłosierdzia 2010

Głównym celem powstawania Miasta Miłosierdzia jest prezentacja i poszerzanie różnych form filantropii i dobroczynności. Jego główną składową jest wolontariat. Brało w nim udział ponad 90 różnego rodzaju instytucji, stowarzyszeń i grup. Można było przespacerować się po Krakowskim Przedmieściu, obejrzeć wystawy, filmy, posłuchać muzyki, pomalować, coś zjeść, dowiedzieć się gdzie można uzyskać pomoc i jak można pomagać. To wszystko, albo i jeszcze więcej można było robić 30 maja 2010 roku.

Naszych wolontariuszy wszędzie jest pełno więc czy mogłoby ich zabraknąć na Mieście Miłosierdzia? Oczywiście, że nie. W licznym gronie wzięli udział w festiwalu zajmując się głównie pomocom innym. Głównymi działaniami, w które się zaangażowali, były:

1. Warsztaty plastyczne dla dzieci,

gdzie dzieci mogły bezpiecznie i spokojnie, pod okiem wolontariuszy, oddać się jednej z najbardziej przez nie lubianej aktywności – malowaniu. Tematem przewodnim twórczości dzieci była pomoc innym. Dawało to wiele radości nie tylko dzieciom ale i stojącym wokoło ludziom oglądającym te prace.

2. Punkt informacyjny,

gdzie pomagali ludziom odnaleźć pomoc lub miejsca gdzie mogliby pomagać. Miejsce to cieszyło się dużą popularnością i mamy nadzieje pomogło wielu osobom.

3. Masz godzinę? Pomóż! 

W tej akcji wolontariusze zorganizowali wyjścia do jadłodajni i hospicjum, w którym można było zobaczyć na czym polega pomóc i w jakiś włączyć się także do pomocy. W tym wypadku była to pomoc przy wydawaniu posiłków jak i spacer z podopiecznymi hospicjum po Krakowskim przedmieściu. Choć były to krótkie działania dawały wiele radości i nadziei innym.

Więcej o Mieście Miłosierdzia można przeczytać i obejrzeć na oddzielnej stronie internetowej. Zapraszamy.

Opublikowano 21.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POBIERZ
Już jest trzeci numer magazynu „Myśl w Centrum”. Tym razem podejmujemy temat migracji.
Już jest nowy odcinek naszego podcastu „Słuchając drogi”. Przygotowaliśmy go specjalnie na obchody Warszawskiego Tygodnia Praw Człowieka.
STUDENCI
Drodzy studenci, poznaliśmy wyniki naboru wniosków stypendialnych! Serdecznie gratulujemy wszystkim tegorocznym stypendystom. Doceniamy Wasze osiągnięcia uczelniane oraz aktywność pozauczelnianą i zachęcamy do dalszej nauki i rozwoju!
Do 6 grudnia przyjmujemy zgłoszenia do projektu PoKolędzie JP2. Z kolei w ramach Tygodnia Praw Człowieka przygotowaliśmy dla Was pokazy filmowe i dedykowane tej tematyce podcasty. Nie zabraknie również wydarzeń dla naszych stypendystów.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.