Miasto Miłosierdzia 2010

Głównym celem powstawania Miasta Miłosierdzia jest prezentacja i poszerzanie różnych form filantropii i dobroczynności. Jego główną składową jest wolontariat. Brało w nim udział ponad 90 różnego rodzaju instytucji, stowarzyszeń i grup. Można było przespacerować się po Krakowskim Przedmieściu, obejrzeć wystawy, filmy, posłuchać muzyki, pomalować, coś zjeść, dowiedzieć się gdzie można uzyskać pomoc i jak można pomagać. To wszystko, albo i jeszcze więcej można było robić 30 maja 2010 roku.

Naszych wolontariuszy wszędzie jest pełno więc czy mogłoby ich zabraknąć na Mieście Miłosierdzia? Oczywiście, że nie. W licznym gronie wzięli udział w festiwalu zajmując się głównie pomocom innym. Głównymi działaniami, w które się zaangażowali, były:

1. Warsztaty plastyczne dla dzieci,

gdzie dzieci mogły bezpiecznie i spokojnie, pod okiem wolontariuszy, oddać się jednej z najbardziej przez nie lubianej aktywności – malowaniu. Tematem przewodnim twórczości dzieci była pomoc innym. Dawało to wiele radości nie tylko dzieciom ale i stojącym wokoło ludziom oglądającym te prace.

2. Punkt informacyjny,

gdzie pomagali ludziom odnaleźć pomoc lub miejsca gdzie mogliby pomagać. Miejsce to cieszyło się dużą popularnością i mamy nadzieje pomogło wielu osobom.

3. Masz godzinę? Pomóż! 

W tej akcji wolontariusze zorganizowali wyjścia do jadłodajni i hospicjum, w którym można było zobaczyć na czym polega pomóc i w jakiś włączyć się także do pomocy. W tym wypadku była to pomoc przy wydawaniu posiłków jak i spacer z podopiecznymi hospicjum po Krakowskim przedmieściu. Choć były to krótkie działania dawały wiele radości i nadziei innym.

Więcej o Mieście Miłosierdzia można przeczytać i obejrzeć na oddzielnej stronie internetowej. Zapraszamy.

Dodano: