Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Kuźnia” w Mieście Miłosierdzia

Jak wszyscy wiemy, w ostatnim dniu maja na Placu Teatralnym odbyła się wielka impreza pod nazwą Miasto Miłosierdzia. W jego organizację włączyła się aktywnie nasza „Kuźnia”. Przecież w każdym mieście kowale mają swój warsztat. Był to więc prawdziwy egzamin organizacyjny. Mieliśmy zagospodarować własny namiot – stoisko.

Dlatego od samego rana w Mieście słychać było uderzenia młota, które śwadczyło o tym, że „Kuźnia” żyje. Nie było to wykuwanie podków. Każdy, kto zawitał do naszego namiotu mógł jednak wybić sobie okolicznościową monetę z logo Miasta Miłosierdzia. W zamian trzeba było wrzucić pieniążek do skarbonki i na specjalnej karcie oddać głos na organizację, która najlepiej zaprezentowała się na imprezie. Zwycięska organizacja otrzymała całą pulę złożoną w skarbonce.

Bicie monet przykuwało uwagę wielu przechodniów. Poza tym mogli oni również zapoznać się z programem „Razem łatwiej wolontariat”, a także stworzyć razem z nami „wzorowego wolontariusza”. Słowem – wielka promocja wolontariatu.

„Kuźnia” w Mieście Miłosierdzia spełniła swój cel – była jednym z najbardziej żywych i ciekawych stoisk. „Kuźniowicze” również nie zawiedli – byli prawdziwmi współorganizatorami naszego przedsięwzięcia.

[nggallery id=70]

Opublikowano 22.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Prawa człowieka powinny być nie tylko gwarantowane przez państwo, ale wynikać z potrzeby każdego z nas. A co w sytuacji, kiedy w społeczeństwie zabraknie dojrzałości i kompetencji moralnych?
O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.