Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kościół – milczenie kobiet!

Temat ostatniej w tym semestrze dyskusji dotyczył roli i miejsca kobiety w społeczeństwie i Kościele, godzenia macierzyństwa z pracą zawodową oraz kapłaństwa kobiet.

W spotkaniu udział wzięły:

  • mec. Maria Adamska-Kolupa – adwokat, wiceprezes Forum Kobiet Polskich,
  • dr Anna Karoń-Ostrowska – filozof, publicystka, redaktor miesięcznika „Więź”,
  • Elżbieta Wiater – absolwentka historii na UJ i teologii na PAT, obecnie pisze doktorat z teologii biblijnej, redaktor naczelny pijarskiego kwartalnika młodych eSPe, publikowała także w „Liście”, „Azymucie”, „Posłańcu”.

Spotkanie odbyło się 22 stycznia 2008.

 

Opublikowano 22.01.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.