Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kościół – milczenie kobiet!

Temat ostatniej w tym semestrze dyskusji dotyczył roli i miejsca kobiety w społeczeństwie i Kościele, godzenia macierzyństwa z pracą zawodową oraz kapłaństwa kobiet.

W spotkaniu udział wzięły:

  • mec. Maria Adamska-Kolupa – adwokat, wiceprezes Forum Kobiet Polskich,
  • dr Anna Karoń-Ostrowska – filozof, publicystka, redaktor miesięcznika „Więź”,
  • Elżbieta Wiater – absolwentka historii na UJ i teologii na PAT, obecnie pisze doktorat z teologii biblijnej, redaktor naczelny pijarskiego kwartalnika młodych eSPe, publikowała także w „Liście”, „Azymucie”, „Posłańcu”.

Spotkanie odbyło się 22 stycznia 2008.

 

Opublikowano 22.01.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Prawa człowieka powinny być nie tylko gwarantowane przez państwo, ale wynikać z potrzeby każdego z nas. A co w sytuacji, kiedy w społeczeństwie zabraknie dojrzałości i kompetencji moralnych?
O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.