Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Konflikt na płótnie: dwóch artystów, jedno dzieło

Konflikt na płótnie: dwóch artystów, jedno dzieło plakat

Jak pokazać konflikt? Nie jego interpretację lub wspomnienie, ale sam aktywnie urzeczywistniający się konflikt – żywy i dynamiczny? Czy jesteśmy w stanie zapisać go kawałek po kawałku?

Zapraszamy do udziału w eksperymencie plastycznym „Konflikt na płótnie: dwóch artystów, jedno dzieło”, w którym spróbujemy odpowiedzieć na powyższe pytania. Eksperyment będzie się składał z części warsztatowej i z wystawy, na której zaprezentujemy efekty pracy.

Procedura eksperymentalna

Uczestnicy projektu zostaną podzieleni na pary. Każda para otrzyma jedno płótno, każda para będzie miała jasno wyznaczone zadanie: namalować konflikt. Podczas warsztatów obowiązywać będzie zakaz komunikacji werbalnej. Ograniczona przestrzeń, sprzeczność wizji: wszystko to rozstrzygnie się na płótnie. Liczymy, że dzięki temu uda nam się przeprowadzić symulację konfliktu w warunkach „laboratoryjnych” i w efekcie powstanie zbiór prac nie będący wystawą o konflikcie, ale wystawą samego konfliktu.

Projekt jest dedykowany studentom i studentkom warszawskich uczelni, którzy nie ukończyli 26 r. ż.

O zakwalifikowaniu się do projektu decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Harmonogram:

  • 21.06.2023 – 09.07.2023 – rekrutacja internetowa
  • 09.07.2023 – przekazanie Uczestnikom informacji o zakwalifikowaniu się do Projektu
  • 15.07.2023 – godz. 10:30 – 15:00 – warsztaty plastyczne w Instytucie Edukacji Artystycznej (ul. Spiska 16, Warszawa)
  • 22.07.2023 – 30.07.2023 – wystawa w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II (ul. Foksal 11, Warszawa)

Pytania prosimy kierować na adres: zrealizujprojekt@centrumjp2.pl

Partnerem projektu jest Instytut Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego.

Opublikowano 19.06.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.
Rekrutacja
Dołącz do naszego zespołu!
Wykład wybitnej prof. Chantal Delsol, debata pt. „Zaufanie – siła czy słabość?” oraz Warszawska Noc Muzeów. Zobaczcie majowy program centrum
Warszawska Noc Muzeów, jest jednym z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 230 instytucji, dołącz i Ty!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.