Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kanikuła i lody

Ostatni dzień czerwca zapisał się w pamięci podopiecznych Hospicjum Caritas Archidiecezji Warszawskiej w sposób szczególnie przyjemny, a to wszystko dzięki zaproszeniu na lody, które przygotował dla nich Inkubator Miłosierdzia. Oczywiście, chorym towarzyszyli m.in. nasi wolontariusze.

Już sam spacer Krakowskim Przedmieściem obfitował w atrakcje. Uwagę pacjentów przykuwały przede wszystkim akcenty pozostałe po EURO 2012: Warszawska Syrenka witająca kibiców z Czech, lwy przed Pałacem Prezydenckim strojne w biało-czerwone szaliki, czy wszechobcne logo Mistrzostw.

fotofoto

Po dotarciu na miejsce, nadeszła pora, by wybrać smaki lodowych specjałów. Niektórzy postawili na orzeźwiające owocowe sorbety, inni zdecydowali się na śmietankową nutkę. Gdy pucharki zostały zapełnione pysznościami, w cieniu parasoli kawiarnianego ogródka pacjenci mogli oddać się rozmowom i smakowaniu deserów.

foto
foto

Tradycyjnie, przeżycia związane z naszą miniwycieczką otrzymały tło muzyczne za sprawą napotkanych po drodze mutlimedialnych „ławeczek Chopina”, wywołując wśród naszych przyjaciół prawdziwe wzruszenie. Hotel Bristol przypomniał czasy i piosenki Jana Kiepury, a widok urokliwych kamiennic skłonił do wspomnień.

Szkoda, że czerwcowy upał wymusił na nas wczesny powrót. Niedosyt pozostał, więc liczymy na kolejne wyjście już wkrótce, tym bardziej, że nasze „wyprawy” cieszą się wśród pacjentów coraz większym powodzeniem.

Opublikowano 21.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online