Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kanikuła i lody

Ostatni dzień czerwca zapisał się w pamięci podopiecznych Hospicjum Caritas Archidiecezji Warszawskiej w sposób szczególnie przyjemny, a to wszystko dzięki zaproszeniu na lody, które przygotował dla nich Inkubator Miłosierdzia. Oczywiście, chorym towarzyszyli m.in. nasi wolontariusze.

Już sam spacer Krakowskim Przedmieściem obfitował w atrakcje. Uwagę pacjentów przykuwały przede wszystkim akcenty pozostałe po EURO 2012: Warszawska Syrenka witająca kibiców z Czech, lwy przed Pałacem Prezydenckim strojne w biało-czerwone szaliki, czy wszechobcne logo Mistrzostw.

fotofoto

Po dotarciu na miejsce, nadeszła pora, by wybrać smaki lodowych specjałów. Niektórzy postawili na orzeźwiające owocowe sorbety, inni zdecydowali się na śmietankową nutkę. Gdy pucharki zostały zapełnione pysznościami, w cieniu parasoli kawiarnianego ogródka pacjenci mogli oddać się rozmowom i smakowaniu deserów.

foto
foto

Tradycyjnie, przeżycia związane z naszą miniwycieczką otrzymały tło muzyczne za sprawą napotkanych po drodze mutlimedialnych „ławeczek Chopina”, wywołując wśród naszych przyjaciół prawdziwe wzruszenie. Hotel Bristol przypomniał czasy i piosenki Jana Kiepury, a widok urokliwych kamiennic skłonił do wspomnień.

Szkoda, że czerwcowy upał wymusił na nas wczesny powrót. Niedosyt pozostał, więc liczymy na kolejne wyjście już wkrótce, tym bardziej, że nasze „wyprawy” cieszą się wśród pacjentów coraz większym powodzeniem.

Opublikowano 21.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.