Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Już za dwa tygodnie 100. urodziny Karola Wojtyły

Centrum Myśli Jana Pawła II z okazji przypadającej 18 maja 2020 roku 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły przygotowało wiele wydarzeń i projektów kulturalnych, edukacyjnych i naukowych, które przybliżają bogaty dorobek papieża i pokazują aktualność nauczania wobec wyzwań i dylematów współczesności. Hasłem 100. urodzin Wojtyły są słowa „Uczyń z życia arcydzieło” – parafraza fragmentu Listu do artystów Jana Pawła II z 1999 roku.

Historia życia Karola Wojtyły to wielowątkowa opowieść o artyście, filozofie, duszpasterzu, wychowawcy młodzieży oraz polityku, który wywarł wielki wpływ na kształt dzisiejszego świata. Tym, co łączy wszystkie jego życiowe powołania, jest humanistyczne przesłanie pełne wiary w drugiego człowieka oraz przekonanie o potrzebie dialogu i porozumienia ponad różnicami kulturowymi i ideologicznymi. Jego fascynująca biografia dowodzi, że ludzkie życie może być niezwykłe w swojej zwyczajności. To historia człowieka, który pokazał, jak można żyć pięknie, jak uczynić ze swego życia prawdziwe arcydzieło.

Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu przygotowaliśmy dla Państwa bogaty pakiet prasowy:

  1. Materiał prasowy „100. urodziny Karola Wojtyły” – krótka opowieść o papieżu i jego nauczaniu oraz najważniejsze projekty jubileuszowe Centrum Myśli Jana Pawła II;
  2. „Wydarzenia na 100. urodziny Karola Wojtyły” – program i opis wydarzeń, które z okazji rocznicy urodzin papieża organizuje Centrum; tu też wzmianka o wydarzeniach innych instytucji;
  3. „Pomocnik z nauczania JP2” – to propozycja dla tych z Państwa, którzy szukają tematów nt. Jana Pawła II i jego nauczania. Wybraliśmy kilka pojęć – w naszym rozumieniu – najistotniejszych w nauczaniu papieża: człowiek, kultura, dialog, rozwój integralny, pamięć i tożsamość. Mamy nadzieję, że ten „pomocnik” stanie się pretekstem do rozmów, wywiadów, do pogłębienia myśli Jana Pawła II oraz osadzania jej we współczesnej rzeczywistości. Nie jest to zatem gotowy materiał prasowy, ale właśnie „pomocnik”, który ma Państwa zainspirować do medialnej podróży po nauczaniu Jana Pawła II;
  4. „Wojtyła poza kadrem” – to zbiór krótkich anegdot do publikacji, opowieści w radio czy telewizji, ale też – poprzez przywołanie prawdziwych wydarzeń z życia papieża, służyć ma uzupełnieniu wiedzy o tym, jakim człowiekiem był Jan Paweł II;
  5. Grafiki z okazji 100. urodzin Karola Wojtyły – wraz z krótką informacją nt. korzystania.

Wszystkie materiały prasowe i grafiki dostępne są w naszym wirtualnym biurze prasowym. W najbliższym czasie uzupełnimy je o nagrania audio-video tak, by jeszcze bardziej ułatwić Państwu przygotowanie materiałów z okazji 100. rocznicy urodzin naszego papieża.

Opublikowano 04.05.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.