Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

JP2 – wiem i znam: drugie spotkanie

W sobotę 6 stycznia po raz drugi uczestnicy i opiekunowie konkursu JP2 – wiem i znam spotkali się w Szkole Przymierza Rodzin na Ursynowie.


Tym razem – pod kompetentnym i czujnym okiem p. Julity Gredeckiej, nauczycielki historii – zastanawialiśmy się nad przesłaniem III i IV pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Uważnie czytaliśmy, analizowaliśmy i dyskutowaliśmy notatki prasowe z okresu omawianych wizyt Ojca ¦więtego, by potem stworzyć swoje „minigazetki”. Atrakcją spotkania było też wspólne śpiewanie z gitarzystą zespołu Wolna Grupa Bukowina.

Cieszymy się, że tym razem było nas więcej! Na następne spotkanie zapraszamy 17 lutego. Tym razem jednak nie odbędzie się ono w Szkole Przymierza Rodzin. O miejscu spotkania poinformujemy uczestników już wkrótce pocztą elektroniczną.

Do zobaczenia!

 

Opublikowano 09.01.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online