Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Jakem posłańców śladem pojechałem

Zapraszamy na przedstawienie teatralne w wykonaniu Stypendystów z grupy „Teatr Nasz”, wspólne śpiewanie kolęd i przygotowywanie ozdób choinkowych. 

…Święta Bożego Narodzenia to droga. Droga Mędrców do żłóbka, droga Dzieciątka do naszych serc i umysłów, w końcu droga w głąb samego siebie.
W drodze do wigilijnego, rodzinnego stołu w pociągu spotykają się ludzie. Ludzie weseli, smutni, zadumani, dziwni, naiwni, rozgoryczeni, pogodni, ciepli. Towarzysząc im w ich podróży poznajemy ich kondycję duchową, pochodzenie oraz cel ich podróży. Ta podróż staje się pretekstem do rozważania duchowości współczesnego człowieka.
Każdy podróżnych staje się posłańcem głoszącym na swój sposób Dobrą Nowinę o Cudzie Bożego Narodzenia…

Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Grupa Teatr Nasz mają zaszczyt zaprosić stypendystów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II na Kolędowanie z Wujkiem – „Jakem posłańców śladem pojechałem”.

W programie: przedstawienie teatralne, wspólne kolędowanie, przygotowywanie ozdób choinkowych oraz słodko-herbaciany stół.

Data: 19 grudnia

Godzina: 18.00

Miejsce: Centrum Myśli Jana Pawła II przy ul. Foksal 11 (1Piętro).

 

 

Bardzo prosimy aby na spotkanie przynieść:
– instrumenty na których gracie lub wszego rodzaju przeszkadzajki, tak żeby móc wspólnie pograć i pośpiewać kolędy
– coś słodkiego albo owocowego do umilenia wieczoru
– dobry humor i uśmiech.

Zapewniamy ciepłą herbatę i dobrą atmosferę!

Prosimy o potwierdzenie przybycia do 15 grudnia b.r. poprzez wypełnienie ankiety zgłoszeniowej:
https://docs.google.com/forms/d/1HCC-VCUyADf7RvGJK-rolrVTuPnkoi0D7DZPtiFNpyA/viewform

Opublikowano 18.12.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online
Rekrutacja
Od 1 września do 10 października 2023 studenci warszawskich uczelni – zarówno publicznych, jak i prywatnych – mogą ubiegać się o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II