Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Informacje o projekcie

STARTER
– Stypendysta w Wielkim Mieście jest propozycją dla studentów i studentek I – II roku, którzy są tegorocznymi stypendystami m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

Starter przygotowany jest w formie gry miejskiej, dzięki której w aktywny sposób uczestnicy poznają historyczne miejsca Warszawy. Towarzyszyć nam będzie przesłanie Jana Pawła II do młodzieży akademickiej z 1979 roku, który pyta jaką miarą mierzyć człowieka? I na to pytanie będziemy szukać odpowiedzi.
foto
KIEDY: 11 grudnia 2010 roku
 foto
START: 10.30

META: 15.00 – 16.00
(planujemy zakończenie gry przy ciepłej herbacie )
 foto
MIEJSCE STARTOWE:ul. Foksal 11 , piętro 3siedziba Centrum Myśli Jana Pawła II

foto
ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ: dgortych@centrumjp2.pl

„ Poprzez studia uniwersyteckie otwiera się przed wami wspaniały świat ludzkiej wiedzy w tylu różnych dziedzinach. W parze z tą wiedzą o świecie rozwija się zapewne i wasza samowiedza. Pytanie o to, kim jestem, stawiacie sobie zapewne już od dawna. Jest to pytanie poniekąd najciekawsze. Pytanie podstawowe.
Jaką miarą mierzyć człowieka? Czy mierzyć go miarą sił fizycznych, którymi dysponuje? Czy mierzyć go miarą zmysłów, które umożliwiają mu kontakt z zewnętrznym światem? Czy mierzyć go miarą inteligencji, która sprawdza się poprzez wielorakie testy czy egzaminy?
Odpowiedź dnia dzisiejszego, wskazuje dwie miary: człowieka trzeba mierzyć miarą „serca”. Sercem! Serce w języku biblijnym oznacza ludzkie duchowe wnętrze, oznacza w szczególności sumienie… Człowieka więc trzeba mierzyć miarą sumienia, miarą ducha.”
Jan Paweł II, Warszawa 3 czerwca 1979r.

Opublikowano 21.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.