Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

GRA O WOLNOŚĆ 2023

#szkoła podstawowa i ponadpodstawowa

W ramach projektu to Wy – obecni i byli stypendyści – sami stworzycie escape room, czyli pokój zagadek dla uczestników Nocy Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła II.

To już kolejna, 7. edycja Gry o Wolność, realizowanej dorocznie w formule gry przygotowywanej przez stypendystów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla warszawiaków.

W poprzednich latach wspólnie ze stypendystami sięgaliśmy po takie formy zabawy, jak gra miejska, rozgrywka mobilna, gra przestrzenna wykorzystująca QR kody.

Choć tematem przewodnim Gry jest wolność, co roku patrzymy na nią z różnej perspektywy. Hasłem tegorocznej gry będzie PRAWDA. Temat ten jest przedłużeniem i kontynuacją spotkań warsztatowych najmłodszej grupy stypendystów pn. Poszukiwacze prawdy. Przez ostatnie miesiące uczestnicy zastanawiali się czym jest prawda i jaką pełni rolę w naszym życiu. Teraz teorię chcemy przekuć w praktykę. Waszym zadaniem będzie m.in. opracowanie fabuły, szczegółowych zasad i zagadek do gry. Na koniec sami będziecie koordynować zabawę warszawiaków w escape roomie.

Rozgrywkę planujemy na Noc Muzeów – 13 maja 2023 roku.

Terminy spotkań:

Etap I: Wymyślenie fabuły, ustalenie podstawowych zasad i stworzenie zagadek do gry

  • 18 marca (sobota), w godz. 9.30-16.00
  • 25 marca (sobota), w godz. 12.00-18.00
  • 27 marca-14 kwietnia (praca w mniejszych grupach), w godzinach popołudniowych
  • 15 kwietnia (sobota), w godz. 10.00-15.00

Etap II: Prace produkcyjne i promocja gry

Etap III: Realizacja Gry o Wolność

  • odprawa: 8-12 maja (jedno popołudnie w tym tygodniu), w godz. 17.00-20.00
  • GRA O WOLNOŚĆ: 13 maja (sobota), cały dzień (dyżury około dwugodzinne)

Etap IV: Wspólne świętowanie i podsumowanie projektu

W ramach tworzenia gry ważne jest uczestnictwo we wszystkich zaplanowanych spotkaniach. Jeśli ktoś z Was już teraz wie, że w którymś z nich nie będzie mógł uczestniczyć, prosimy o opisanie tego w formularzu zgłoszeniowym. Będziemy takie sytuacje rozpatrywać indywidualnie.

Zapisy:

Poprzez formularz zgłoszeniowy: >>>KLIK<<<

Opublikowano 28.02.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.