Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Cykl wykładów poświęconych Papieżowi

W związku ze zbliżającymi się obchodami rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II, w sobotę ,tj. 1 kwietnia, od godz. 10.00 (Pałac Kultury i Nauki, IV piętro, sala im. Skłodowskiej), rozpocznie się cykl wykładów poświęconych Papieżowi organizowanych przez Centrum Myśli Jana Pawła II oraz spotkanie informacyjne o Centrum Myśli Jana Pawła II.


 

1 kwietnia 2006 r.
„Naucz nas być wolnymi”

I. godz. 10.00 – 10.30 Wystąpienia oficjalnego przedstawiciela Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Kazimierza Ujazdowskiego (Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego), Mirosława Kochalskiego (Pełniącego Obowiązki Prezydenta m.st. Warszawy).

II. godz. 10.30 – 11.30 (prelekcje + pytania)
1. ks. prof. Waldemar Chrostowski – Wolność i odpowiedzialność – wyzwania Westerplatte
2. prof. Jacek Salij OP – Warszawo, chroń pamięć swoich męczenników!

III. godz. 11.30 – 12.30 (prelekcje + pytania)
1. prof. Wojciech Chudy – Imię, czy imiona miłości.
2. dr hab. Krzysztof Koseła – Młodzi o Papieżu.

IV. 12.30 – 13.00 – Przerwa, możliwość rozmowy z panelistami.

V. godz. 13.00 – 14.00 (wykład 45 min. + pytania)
dr Maciej Zięba OP – Epoka Jana Pawła II.

VI. godz. 14.15 – 16.00 spotkanie z „Środowiskiem”, osobami które z Karolem Wojtyłą pływały na kajakach i chodziły w góry. (prezentacja 45 + pytania)
prof. Teresa Malecka, prof. Janusz Rieger oraz prof. Andrzej Zieliński

VII. godz. 16.30 – 17.00 spotkanie informacyjne na temat Centrum Myśli Jana Pawła II z udziałem Prezydenta Stołecznego Miasta Warszawy i Dyrektora Centrum.

Spotkania mają charakter otwarty, a ich uczestnikami będą również laureaci „Stypendium im. Jana Pawła II” fundowanego przez władze Warszawy.

Opublikowano 03.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.