Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Cykl wykładów poświęconych Papieżowi

W związku ze zbliżającymi się obchodami rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II, w sobotę ,tj. 1 kwietnia, od godz. 10.00 (Pałac Kultury i Nauki, IV piętro, sala im. Skłodowskiej), rozpocznie się cykl wykładów poświęconych Papieżowi organizowanych przez Centrum Myśli Jana Pawła II oraz spotkanie informacyjne o Centrum Myśli Jana Pawła II.


 

1 kwietnia 2006 r.
„Naucz nas być wolnymi”

I. godz. 10.00 – 10.30 Wystąpienia oficjalnego przedstawiciela Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Kazimierza Ujazdowskiego (Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego), Mirosława Kochalskiego (Pełniącego Obowiązki Prezydenta m.st. Warszawy).

II. godz. 10.30 – 11.30 (prelekcje + pytania)
1. ks. prof. Waldemar Chrostowski – Wolność i odpowiedzialność – wyzwania Westerplatte
2. prof. Jacek Salij OP – Warszawo, chroń pamięć swoich męczenników!

III. godz. 11.30 – 12.30 (prelekcje + pytania)
1. prof. Wojciech Chudy – Imię, czy imiona miłości.
2. dr hab. Krzysztof Koseła – Młodzi o Papieżu.

IV. 12.30 – 13.00 – Przerwa, możliwość rozmowy z panelistami.

V. godz. 13.00 – 14.00 (wykład 45 min. + pytania)
dr Maciej Zięba OP – Epoka Jana Pawła II.

VI. godz. 14.15 – 16.00 spotkanie z „Środowiskiem”, osobami które z Karolem Wojtyłą pływały na kajakach i chodziły w góry. (prezentacja 45 + pytania)
prof. Teresa Malecka, prof. Janusz Rieger oraz prof. Andrzej Zieliński

VII. godz. 16.30 – 17.00 spotkanie informacyjne na temat Centrum Myśli Jana Pawła II z udziałem Prezydenta Stołecznego Miasta Warszawy i Dyrektora Centrum.

Spotkania mają charakter otwarty, a ich uczestnikami będą również laureaci „Stypendium im. Jana Pawła II” fundowanego przez władze Warszawy.

Opublikowano 03.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.