Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Życzliwość dla siebie, to nie egoizm

Podcast „Słuchając drogi”

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać? To tylko niektóre pułapki, które czyhają na drodze do zrozumienia własnej empatii i jej rozwoju.

Razem z rozmówczynią Marcina Nowaka, Agnieszką Pawłowską, zastanawiamy się, dlaczego poziom empatii zależy od naszego kontaktu z samymi sobą. Co sprawia, że jedni mają jej więcej, a drudzy mniej. I jak radzić sobie z trudnościami zarówno w jej poszukiwaniu, jak i pomaganiu naszym najbliższym.

Poznamy praktykę, która może okazać się ogromnym wsparciem w trudnych sytuacjach, Praktykę składającą się z trzech elementów: uważności, poczucia wspólnoty ludzkiej i życzliwości. Bo bez życzliwości dla siebie, nie ma życzliwości dla innych.


Agnieszka Pawłowska – psycholożka pracująca w nurcie terapii Akceptacji i Zaangażowania, certyfikowana nauczycielka i superwizorka mindfulness i compassion, interwentka kryzysowa, autorka podcastu „z kroplą uważności” oraz książek dla dzieci z serii Kraina Uważności www.agnieszka-pawlowska.com


Zapraszamy do rozmowy. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi    

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje, zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

Posłuchaj

Opublikowano 23.02.2024

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.