Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zbuduj Wielki Portret Jana Pawła II

1 maja, w dniu beatyfikacji Jana Pawła II, na fasadzie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, zostanie rozwieszony największy portret Jana Pawła II na świecie.


Portret nowego błogosławionego będzie składał się z setek tysięcy fotografii osób. Aby umieścić na nim swoje zdjęcie, wystarczy wysłać SMS pod nr 72551 (koszt: 2 zł netto), a następnie przesłać je drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej: www.portretjp2.pl. Dochód z przesłanych SMS-ów zostanie przeznaczony w całości na Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego – narracyjne muzeum, świadectwo historii i dramatycznych losów ich życia.

Przedsięwzięcie, organizowane przez Centrum Opatrzności Bożej, jest jedną z wielu inicjatyw, które tego dnia w Warszawie złożą się na program wydarzeń, jakie towarzyszyć będą beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Warto pamiętać, że tego dnia, od godz. 10.00, na telebimach wokół placu Piłsudskiego będzie można oglądać transmisję Mszy świętej z Watykanu. Tuż po zakończeniu relacji, zgromadzeni na placu Piłsudskiego będą mogli wziąć udział w dziękczynnej Mszy świętej, której przewodniczyć będzie bp Piotr Jarecki. Pełen program oraz inne szczegóły, dotyczące inicjatyw podjętych m.in. przez Centrum Myśli Jana Pawła II, Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne, Centrum Opatrzności Bożej czy Instytut Papieża Jana Pawła II, można zobaczyć na stronie Archidiecezji Warszawskiej: TUTAJ.

 

Opublikowano 17.03.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.