Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zbuduj Wielki Portret Jana Pawła II

1 maja, w dniu beatyfikacji Jana Pawła II, na fasadzie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, zostanie rozwieszony największy portret Jana Pawła II na świecie.


Portret nowego błogosławionego będzie składał się z setek tysięcy fotografii osób. Aby umieścić na nim swoje zdjęcie, wystarczy wysłać SMS pod nr 72551 (koszt: 2 zł netto), a następnie przesłać je drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej: www.portretjp2.pl. Dochód z przesłanych SMS-ów zostanie przeznaczony w całości na Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego – narracyjne muzeum, świadectwo historii i dramatycznych losów ich życia.

Przedsięwzięcie, organizowane przez Centrum Opatrzności Bożej, jest jedną z wielu inicjatyw, które tego dnia w Warszawie złożą się na program wydarzeń, jakie towarzyszyć będą beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Warto pamiętać, że tego dnia, od godz. 10.00, na telebimach wokół placu Piłsudskiego będzie można oglądać transmisję Mszy świętej z Watykanu. Tuż po zakończeniu relacji, zgromadzeni na placu Piłsudskiego będą mogli wziąć udział w dziękczynnej Mszy świętej, której przewodniczyć będzie bp Piotr Jarecki. Pełen program oraz inne szczegóły, dotyczące inicjatyw podjętych m.in. przez Centrum Myśli Jana Pawła II, Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne, Centrum Opatrzności Bożej czy Instytut Papieża Jana Pawła II, można zobaczyć na stronie Archidiecezji Warszawskiej: TUTAJ.

 

Opublikowano 17.03.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online