Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zapraszamy na dyskusję

Nowa książka Zbigniewa Nosowskiego „Polski rachunek sumienia z Jana Pawła II” będzie przedmiotem dyskusji „Projekt Polska – Jana Pawła II pomysł na Ojczyznę”, w której wezmą udział: Marek Horodniczy, Tomasz Terlikowski oraz sam autor. Odbędzie się ona 12 października (wtorek) o godz. 19.00. Miejsce: Traffic Club, ul. Bracka 25, Warszawa.


Serię „Projekt Polska”, w której ukazała się książka Zbigniewa Nosowskiego, zainicjowała w 2009 roku publikacja Tomasza Terlikowskiego „Rzeczpospolita papieska”. Zbigniew Nosowski dystansuje się do poprzednika, mówiąc na przykład, że Tomasz Terlikowski trafnie nazywa papieską wizję dla kraju „demokracją wartości”, ale niesłusznie uznaje nauczanie Jana Pawła II skierowane do Polaków za wyrazisty i konkretny projekt polityczny, za plan odbudowy klasycznych korzeni Europy, zbudowania „nowego średniowiecza”. Zdaniem Zbigniewa Nosowskiego, Jan Paweł II nie przedstawiał projektu politycznego ani cywilizacyjnego, zwłaszcza wyrazistego i konkretnego.

Zapraszamy! 

Opublikowano 11.10.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.