Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Zapraszamy na dyskusję

Nowa książka Zbigniewa Nosowskiego „Polski rachunek sumienia z Jana Pawła II” będzie przedmiotem dyskusji „Projekt Polska – Jana Pawła II pomysł na Ojczyznę”, w której wezmą udział: Marek Horodniczy, Tomasz Terlikowski oraz sam autor. Odbędzie się ona 12 października (wtorek) o godz. 19.00. Miejsce: Traffic Club, ul. Bracka 25, Warszawa.


Serię „Projekt Polska”, w której ukazała się książka Zbigniewa Nosowskiego, zainicjowała w 2009 roku publikacja Tomasza Terlikowskiego „Rzeczpospolita papieska”. Zbigniew Nosowski dystansuje się do poprzednika, mówiąc na przykład, że Tomasz Terlikowski trafnie nazywa papieską wizję dla kraju „demokracją wartości”, ale niesłusznie uznaje nauczanie Jana Pawła II skierowane do Polaków za wyrazisty i konkretny projekt polityczny, za plan odbudowy klasycznych korzeni Europy, zbudowania „nowego średniowiecza”. Zdaniem Zbigniewa Nosowskiego, Jan Paweł II nie przedstawiał projektu politycznego ani cywilizacyjnego, zwłaszcza wyrazistego i konkretnego.

Zapraszamy! 

Opublikowano 11.10.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.