Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Za każdą literą stoi człowiek

Podcast „Słuchając drogi”

Za każdą literą stoi człowiek okładka podcastu

„Do kaligrafii przyciąga piękno i tęsknota, by to piękno tworzyć” – mówi rozmówczyni Marcina Nowaka, Barbara Bodziony, historyk sztuki, iluminatorka i kaligrafka.

Kaligrafia jest ciągle żywa i rozwija się. A za każdym stylem pisma stoi jakaś historia. Okazuje się, że z pomocą tej sztuki można znaleźć w sobie spokój i uważność. Dlatego poznamy popularne i piękne style pisania. Przyjrzymy się, jak te style zmieniały się na przestrzeni wieków. Zastanowimy się, od czego zacząć naukę kaligrafii. I dlaczego kursywa angielska cieszy się wśród kursantów szczególną popularnością?


Zapraszamy do rozmowy. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi    

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje, zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

Posłuchaj

Opublikowano 10.01.2024

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.