Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wystawa pokonkursowa – Projekt Krzyża

Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy serdecznie zapraszają na wystawę pokonkursową prezentującą projekty krzyża upamiętniającego obecność Jana Pawła II w Warszawie.


Termin: 26.09. – 09.10.2008.
Miejsce: Hotel Europejski, Warszawa

Wystawa prezentuje wyniki konkursu architektonicznego, którego celem było zaprojektowanie krzyża – pomnika – który ma zostać ustawiony na pl. Piłsudskiego w czerwcu 2009 roku, w 30. rocznicę pamiętnej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie krzyża wraz z bezpośrednim otoczeniem, który nawiązywałby do drewnianego krzyża ze stułą, stojącego podczas Mszy św. na pl. Piłsudskiego w 1979 roku. Sylwetka Papieża, wygłaszającego na tle owego krzyża słowa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi! Amen” to obraz, który wszyscy doskonale pamiętamy. Jednocześnie ten sam obraz, wydarzenia stosunkowo nieodległe już dziś są częścią wielkiej historii – stąd pomysł na upamiętnienie czerwcowej homilii z 1979 roku.

 

Zobacz Galerię

Opublikowano 03.10.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.