Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wystawa na placu Piłsudskiego

W namiocie na placu Piłsudskiego zawiśnie wystawa „Błogosławiony Jan Paweł II”. Na planszach będzie można zobaczyć fotografie, które ilustrują jeden istotny moment z życia Jana Pawła II. Są to m.in. spotkanie z Matką Teresą, modlitwa nad grobem ks. Jerzego Popiełuszki, moment zamachu na placu Świętego Piotra. Wydarzenia te pokazane zostały w nietypowy sposób, w świetle słów Ośmiu błogosławieństw, które pokazują drogę, jaką Jan Paweł II przebył od momentu wyboru na papieża do dzisiaj, gdy zostaje błogosławionym.


– Tekst Ośmiu błogosławieństw otwiera Kazanie na górze, jakie Jezus wygłosił w Galilei. Mowa w nim o tych, którzy są błogosławieni: o ubogich w duchu, o tych, którzy się smucą, o ludziach czystego serca. Warto pamiętać Jana Pawła II jako człowieka, który był, jak mówił Jezus, ubogi w duchu, smucił się, jako człowieka o czystym sercu. Jan Paweł II nie został błogosławionym z dnia na dzień. Wystawa na placu Piłsudskiego pokazuje, jak krok po kroku, będąc wśród nas, Ojciec Święty stawał się błogosławionym – wyjaśnia Piotr Dardziński, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II.

Wystawa na placu Piłsudskiego będzie czynna codziennie od 30 kwietnia (niedziela) do 8 maja (niedziela), w godzinach 10.00-20.00. Wstęp wolny.

Mecenasem wystawy jest Skarbiec Mennicy Polskiej. Nad wydarzeniem patronat medialny objęły: Kino Polska oraz „Rzeczpospolita”.

 

Ośmiu Błogosławieństwom poświęcony jest także spot, który przygotowaliśmy z okazji beatyfikacji: http://www.youtube.com/watch?v=1dWgoM3xXdo
 

Opublikowano 25.04.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.