Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wystawa na placu Piłsudskiego

W namiocie na placu Piłsudskiego zawiśnie wystawa „Błogosławiony Jan Paweł II”. Na planszach będzie można zobaczyć fotografie, które ilustrują jeden istotny moment z życia Jana Pawła II. Są to m.in. spotkanie z Matką Teresą, modlitwa nad grobem ks. Jerzego Popiełuszki, moment zamachu na placu Świętego Piotra. Wydarzenia te pokazane zostały w nietypowy sposób, w świetle słów Ośmiu błogosławieństw, które pokazują drogę, jaką Jan Paweł II przebył od momentu wyboru na papieża do dzisiaj, gdy zostaje błogosławionym.


– Tekst Ośmiu błogosławieństw otwiera Kazanie na górze, jakie Jezus wygłosił w Galilei. Mowa w nim o tych, którzy są błogosławieni: o ubogich w duchu, o tych, którzy się smucą, o ludziach czystego serca. Warto pamiętać Jana Pawła II jako człowieka, który był, jak mówił Jezus, ubogi w duchu, smucił się, jako człowieka o czystym sercu. Jan Paweł II nie został błogosławionym z dnia na dzień. Wystawa na placu Piłsudskiego pokazuje, jak krok po kroku, będąc wśród nas, Ojciec Święty stawał się błogosławionym – wyjaśnia Piotr Dardziński, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II.

Wystawa na placu Piłsudskiego będzie czynna codziennie od 30 kwietnia (niedziela) do 8 maja (niedziela), w godzinach 10.00-20.00. Wstęp wolny.

Mecenasem wystawy jest Skarbiec Mennicy Polskiej. Nad wydarzeniem patronat medialny objęły: Kino Polska oraz „Rzeczpospolita”.

 

Ośmiu Błogosławieństwom poświęcony jest także spot, który przygotowaliśmy z okazji beatyfikacji: http://www.youtube.com/watch?v=1dWgoM3xXdo
 

Opublikowano 25.04.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.