Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wspólna modlitwa o pokój

Przedstawiciele religii monoteistycznych spotkali się 26 października 2019 r. w Warszawie w celu wspólnej modlitwy o pokój na świecie. Wydarzenie odbyło w przeddzień rocznicy międzyreligijnego Dnia Modlitwy o Pokój w Asyżu, zainicjowanej przez Jana Pawła II w 1986 r.

W spotkaniu udział wzięli: Kardynał Kazimierz Nycz, Rabin Michael Schudrich, Mufti Nedal Abu Tabaq, w imieniu Prawosławnego Metropolity Sawy ks. dr Piotr Kosiński, przedstawiciele Polskiej Rady Ekumenicznej oraz Wspólnoty Sant’Egidio.

Duchowni oraz przedstawicie wspólnot odmówili modlitwę w swoich językach i rytuałach. Odczytany został również fragment psalmu 62, rozpoczynający się od słów: „Dusza moje spoczywa tylko w Bogu, od Niego przychodzi moje zbawienie. On jedynie opoką i zbawieniem moim, twierdzą moją, więc się nie zachwieję” oraz przytoczone zostały słowa Jana Pawła II, który zauważył, że „wyzwanie, jakim jest pokój, przekracza różnice religijne. Jest to problem racjonalnej jakości życia dla wszystkich, problem przetrwania ludzkości, problem życia i śmierci”.

Na zakończenie spotkania przedstawiciele religii oraz wspólnot otrzymali drzewka oliwne – jako symbolu pokoju.

Międzyreligijna modlitwa o pokój zorganizowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II była zamknięciem tegorocznego Festiwalu „Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju”, który rozpoczął się 21 października.

Opublikowano 28.10.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.