Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wolontariusze Inkubatora Miłosierdzia w działaniu

Rok szkolny i akademicki powoli dobiegają końca, co nie znaczy, że Inkubator Miłosierdzia zwalnia tempo – wręcz przeciwnie! Z przyjemnością pragniemy ogłosić, że nawiązaliśmy współpracę z Domem Dziecka nr 12 na Starej Ochocie.


 

Grupa wolontariuszy będzie prowadziła tam zajęcia artystyczne – warsztaty plastyczne, taneczne, teatralne oraz muzyczne. Celem spotkań z dziećmi jest przede wszystkim zabawa, rozwijanie ich umiejętności i zaszczepienie w nich pasji do sztuki. Wolontariusze zaplanowali dla swoich młodszych kolegów wiele atrakcji, w tym rewię talentów, którą w całości przygotują podopieczni Domu Dziecka pod kierunkiem i z pomocą członków Inkubatora.

 

Za nami pierwsze spotkanie, które odbyło się pod koniec kwietnia. Na razie obie strony poznają się i trzeba przyznać, że wraz z każdą kolejną wspólną zabawą coraz lepiej czują się w swoim towarzystwie!

Opublikowano 06.05.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.