Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wolontariusze Inkubatora Miłosierdzia w działaniu

Rok szkolny i akademicki powoli dobiegają końca, co nie znaczy, że Inkubator Miłosierdzia zwalnia tempo – wręcz przeciwnie! Z przyjemnością pragniemy ogłosić, że nawiązaliśmy współpracę z Domem Dziecka nr 12 na Starej Ochocie.


 

Grupa wolontariuszy będzie prowadziła tam zajęcia artystyczne – warsztaty plastyczne, taneczne, teatralne oraz muzyczne. Celem spotkań z dziećmi jest przede wszystkim zabawa, rozwijanie ich umiejętności i zaszczepienie w nich pasji do sztuki. Wolontariusze zaplanowali dla swoich młodszych kolegów wiele atrakcji, w tym rewię talentów, którą w całości przygotują podopieczni Domu Dziecka pod kierunkiem i z pomocą członków Inkubatora.

 

Za nami pierwsze spotkanie, które odbyło się pod koniec kwietnia. Na razie obie strony poznają się i trzeba przyznać, że wraz z każdą kolejną wspólną zabawą coraz lepiej czują się w swoim towarzystwie!

Opublikowano 06.05.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.