Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

NOC MUZEÓW W CENTRUM MYŚLI JANA PAWŁA II – JEDEN CZŁOWIEK, WIELE WYMIARÓW

Plakat zapowiadający noc muzeów 2022.

Zostań Wolontariuszem 

Warszawskie kamienice i ich dziedzińce przez lata były tętniącym życiem miejscem spontanicznego spotkania różnych kultur, grup społecznych i stylów życia. Mimo wielu odmienności, ta sąsiedzka bliskość, skłaniając do częstych kontaktów, dawała mieszkańcom okazję do poznania siebie nawzajem i z biegiem czasu wytwarzała poczucie codziennej wspólnoty i przynależności.

Podczas Nocy Muzeów, 14 maja (w godz. 19.00 – 23.00) naszą siedzibę w sercu Warszawy, ożywią działania, które za pomocą obrazu, muzyki i słowa zabiorą naszych odbiorców w podróż, pokazującą, że taka wspólnotowa perspektywa jest możliwa. Drogowskazami w tej wielowątkowej wyprawie będą różnorodność, dialog, szacunek i wrażliwa ciekawość drugiego człowieka.

Jeśli :

 • jesteś komunikatywny i otwarty na ludzi,
 • masz zdolność łatwego nawiązywania kontaktu,
 • interesujesz się kulturą,
 • można na Tobie polegać i jesteś punktualny,
 • masz pozytywne nastawienie i energię do działania,
 • jesteś samodzielny i potrafisz odnaleźć się w sytuacjach nieprzewidywalnych.

Dołącz do ekipy wolontariuszy i razem z Nami stwórz niezwykłe wydarzenie tej nocy, a będziesz działać w jednym z czterech zespołów :

 • Ambasadorzy – nabór zakończony!

Wspólnie z Działem Komunikacji CMJP2 będziesz promować nasze wydarzenie w mediach społecznościowych, rozwiesisz plakaty, zaprosisz sąsiadów kamiennicy przy Foksal, a w trakcie wydarzenia przygotujesz foto/wideorelację przy pomocy własnego telefonu.

 • Scenografia

Wspólnie z Działem Upowszechniania przygotujesz przestrzeń Dziedzińca oraz Sal Centrum do wydarzenia oraz pomożesz uporządkować przestrzeń po wydarzeniu. Przy tym zadaniu szczególnie ważna jest siła

 • Gospodarze

Będziesz w bezpośrednim kontakcie z gośćmi, opowiesz o programie wydarzenia oraz pokierujesz do odpowiedniego miejsca odpowiesz na każde pytanie naszych gości, a także zadbasz o sprawny przebieg wydarzenia.

 • Sprzedawcy Idei

Będziesz zapraszać do odwiedzin naszej kamienicy oraz do doświadczenia czym jest Żywa Biblioteka. To zadanie dla odważnych osób, które lubią kontakt z ludźmi i wyzwania. W sobotni wieczór będziesz spacerować Nowym Światem i zapraszać przechodniów do wzięcia udziału w Nocy Muzeów oraz odwiedzenia naszej kamienicy.

A dzięki temu:

 • weźmiesz udział w specjalnych wydarzeniach dla wolontariuszy,
 • zostaniesz ubezpieczony,
 • otrzymasz od koordynatora informację zwrotną o swojej pracy oraz zaświadczenie,
 • otrzymasz identyfikator wolontariusza oraz niezbędne środki ochrony osobistej,
 • będziesz w samym środku idei i organizacji Nocy Muzeów w instytucji kultury – zobaczysz kulturę „od kuchni”,
 • sprawdzisz się w organizowaniu wydarzeń o dużej dynamice,
 • dołączysz do społeczności wolontariuszy CMJP2, będziesz mógł uczestniczyć w spotkaniach z innymi wolontariuszami, i poznać wielu fajnych ludzi :)

Aby zostać wolontariuszem wypełnij formularz zgłoszeniowy do 9.05.2022 : https://forms.office.com/r/PnJUaweLAy

Harmonogram działań dla wolontariuszy:

Telefoniczna rozmowa wstępna: sprawdzimy, czy ten wolontariat jest dla Ciebie i opowiemy trochę więcej o projekcie

Informacja zwrotna – po naszej rozmowie damy Ci znać, czy nawiążemy współpracę.

Jeśli tak, wyślemy zaproszenie na odprawę dla wolontariuszy

*Spotkanie oraz zaangażowanie zespołu Ambasadorów – już się odbyło!

Odprawa dla wolontariuszy – 12 maja godz. 18.00

14 maja godz. 14.00 – 16.00  i 23-24.00 – Scenografia

14 maja godz. 17.30 do 24.00 – Gospodarze oraz Ambasadorzy

Spotkanie podsumowujące dla wolontariuszy – data zostanie podana podczas odprawy

Zaangażowanie : od 6 do 8 godzin w dniu 14.05.2022 (od 17.30 do 24.00)

Kontakt : Dorota Czajkowska, wolontariat@centrumjp2.pl

Opublikowano 23.04.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.