Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wolność człowieka, Polski, Europy – lekcja JP2

W dniach 13-14 maja 2017 r. Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na seminarium weekendowe poświęcone wymiarom wolności w myśli Jana Pawła II. Dwa dni wypełnione spotkaniami, wykładami i warsztatami to propozycja dla osób, które chcą się dowiedzieć, jak być wolnym dzisiaj. 

Jan Paweł II był człowiekiem wolnym. Był człowiekiem wolnym taką wolnością, która wyzwoliła całą Europę. Zapłacił za to niemal najwyższą cenę, kiedy próbowano go zastrzelić na placu św. Piotra. Dzięki podążaniu zawsze za poznaną prawdą („poznacie prawdę, a prawdą was wyzwoli”), odznaczał się taką wolnością i mocą, która stała się oparciem i nadzieją dla świata, Kościoła, Polski i bardzo wielu konkretnych osób. Weekend poprowadzi uczestników w głąb myśli, życia i oddziaływania Jana Pawła II, inspirując również do refleksji nad współczesnym i osobistym odniesieniem zdobywanej wiedzy.

Różne aspekty wolności przedstawią: o. prof. Jarosław Kupczak, filozof i teolog, dr hab. Paweł Skibiński, historyk i profesor UW, dr Andrzej Grajewski, historyk, współautor książek o zamachu na życie Jana Pawła II, dr Michał Łuczewski, socjolog i wicedyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Teresa Mazan, ekspert z Instytutu Badań Naukowych CMJP2. Zapraszamy również na filmowa adaptację sztuki Karola Wojtyły: „Brat naszego Boga”, odzwierciedlająca wewnętrzne zmagania Wojtyły i jego poszukiwanie najlepszej drogi realizacji własnej wolności.

Wydarzenie jest zasadniczo skierowane do ludzi młodych – studentów, doktorantów i absolwentów uczelni wyższych (18-35 lat). Koszt: 50 zł (zawiera obiady). Wykład o. prof. Kupczaka oraz film są ogólnodostępne.
Liczba miejsc jest ograniczona, zgłoszenia można przesyłać do czwartku (11.05.2017 r.). Zajęcia odbędą się w Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, Warszawa.

Kontakt: Barbara Stefańska, e-mail bstefanska@centrumjp2.pl, kom. 798 874 128

Program

Zapisy

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Opublikowano 28.04.2017

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.