Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Magazyn Myśl w Centrum

Już 4 czerwca na tej stronie ukaże się pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”.

Chcesz być na bieżąco? Zostaw nam swój adres, a w dniu premiery wyślemy Ci link do Magazynu.

„Europa – jedność czy rozpad?” – w pierwszym numerze:

  • Europa Jana Pawła II
  • Rozmowa z prof. Chantal Delsol
  • Spojrzenie młodszych: Gdzie się podziało drugie płuco Europy?
  • Słuchając drogi: Bez miłości prawa człowieka nie działają dobrze, czyli rozmowa z mec. Tomaszem Snarsakim
  • Rezonanse kultury
  • Wojtyliana

„Myśl w Centrum” to nowe pismo społeczno-kulturalne, którego wydawcą jest Centrum Myśli Jana Pawła II. Jesteśmy przekonani o ciągłej aktualności myśli Karola Wojtyły oraz nauczania Jana Pawła II w obszarze antropologii, etyki, teologii, filozofii, myśli społecznej czy analizy kultury.

Chcemy pokazywać, w jaki sposób myśl ta odnosi się  do wyzwań, które stoją przed współczesną cywilizacją, a szczególnie przed żyjącymi w niej ludźmi.

Będziemy przyglądać się kondycji ludzkiej w późnej nowoczesności, śledzić zmiany w sferze wartości, aby pokazać, jaki wpływ mogą mieć na życie każdego z nas.

Zapytamy o nasze współczesne style życia i wartości. O wyobrażenia i wizje życia wspólnego lub indywidualnego. Zapytamy o rolę miłości, bliskości i  więzi intymnych w naszych czasach.

W duchu dialogu będziemy też wsłuchiwać się we współczesnych myślicieli, którzy podejmują próby nazywania i porządkowania trwających procesów społecznych i kulturowych, zapraszając ich do dyskusji.

Opublikowano 07.05.2024

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Rekrutacja
Dołącz do naszego zespołu!
Wykład wybitnej prof. Chantal Delsol, debata pt. „Zaufanie – siła czy słabość?” oraz Warszawska Noc Muzeów. Zobaczcie majowy program centrum
Warszawska Noc Muzeów, jest jednym z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 230 instytucji, dołącz i Ty!
„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.